Eklektický dům s atmosférou šedesátých let

Stylista a kreativní ředitel časopisu TUSH Armin Morbach si k bydlení zrekonstruoval prostorný dům od architekta Langera. Vytvořil vzdušný eklektický interiér, který dýchá atmosférou druhé poloviny minulého století.

05_westwing-homestory-armin-morbach-2-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Westwing.cz

Se svým manželem a třemi psy žije Armin v domě v hamburské čtvrti Hausbruch od roku 2014. Dům je obklopený zahradou, která navazuje na sousední les a přírodní park Harburg Mountains. Díky tomu si jeho obyvatelé dopřávají soustavný kontakt s přírodou. Po ránu je budí zpěv ptáků a každý den se kochají neopakovatelnou meditační atmosféru blízké divoké přírody.

O dům i zahradu s manželem pečují sami, zatímco Armin se rád věnuje kutilství a pracím v domě, jeho manžel Moritz dává přednost práci na zahradě.

Pro otevřený prostor

Při hledání nového domova se po obhlídce domu Armin okamžitě zamiloval do elegance 60. let s velkými okny a asymetrickými liniemi.

„Můj dům má kouzlo waldorfské školy. Schody vedou dolů, stěny jsou asymetrické a stropy jsou křivé. Všechno má něco eklektického. Kromě toho jsou zde obrovská okna. Jedná se o typ stavby, kterou můžete často vidět v Kalifornii,“ vysvětluje kreativní ředitel.

Před rekonstrukcí byl interiér domu rozdělen na mnoho malých místností, které sice poskytovaly soukromí, ale vytvářely komunikační bariéry a zbytečně prostor zahlcovaly. Armin ale toužil po volném prostoru, a tak rekonstrukce začala vybouráním přebytečných příček, aby se vytvořil otevřený obývací prostor. Armin však nechal na svém místě mnoho originálních prvků a zdůraznil stávající styl retro klasikou.

Dům pro sběratele

Milovník designu a krásných věcí je z podstaty také jejich sběratelem. Chloubou Armina Morbacha je sbírka váz, jejíž základy položil již před čtvrt stoletím. Všechny kousky úctyhodné kolekce našly v domě své místo. Podobně jako kousky nábytku z doby vzniku domu, která současné obyvatele nepřestává fascinovat svou elegancí a hravostí. „To, jak vypadá můj nyní domov, je odrazem toho, jak vypadal v mých představách,“ říká pan Morbach.

20.12.2021 10:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist