Eklektický apartmán v centru Paříže

Byt v centru Paříže pracuje s jasnými barvami, živou grafickou výzdobou a úchvatným výhledem na město. Neotřele kombinuje klasickou eleganci s moderními prvky, aby vznikl nadčasový interiér pro mladý pár.

livingroomtv-3-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: Mathieu Fiol

Tento 140 m2 rozlehlý byt využívají majitelé jen příležitostně, protože hodně času tráví na cestách. Autorem návrhu a realizace je mladá ukrajinská designérka Nika Vorotynstseva, majitelka studia Design & Architecture Bureau, která často a ráda řeší zakázky i mimo svou domovinu. Ještě než se pustila do přípravy návrhu, provedla důkladnou analýzu pařížských interiérů. Zjistila, že většina apartmánů je zařízena v eklektickém stylu s jemným nádechem glamour. Na základě toho výzkumu se Nika rozhodla vtisknout rozlehlému interiéru čerstvou, otevřenou a moderní atmosféru.

Rozdělení a otevření

Moderní interiéry jsou především otevřené, a tak se Nika rozhodla zrušit staromódní rozdělení bytu a rozdělila byt na dva základní bloky – obytný a klidový. Díky tomu vznikly dva velké otevřené celky zaplavené slunečním svitem.

Obytný pokoj zahrnuje kuchyni s jídelním stolem, posezení u krbu a televizní kout. Klidová část je definována ložnicí, šatnou a koupelnou. Oba prostory pak spojuje široká chodba s tmavým kazetovým obložením, ve kterém jsou zabudované dveře tak, že jsou prakticky neviditelné. Dlažba a klenutý strop pak odkazují k historickému původu domu.

„Klient má uměleckého ducha, miluje jasné barvy a zrcadla. Toho všeho jsme využili, abychom si s prostorem hráli. Vzhledem k tomu, že byt není určený k trvalému pobytu, mohli jsme volně využívat jasné barvy a grafiku,“ vysvětluje Nika.

Paleta barev je v tomto rezidenčním projektu rozmanitá jako Paříž sama. Ložnici umístěné naproti obývacímu pokoji vévodí krémové barvy, které vyzývají k relaxaci.

Ve jménu rovnováhy

Aby vytvořila rovnováhu mezi klasickým stylem starého domu a vkusem moderního člověka, použila Nika současný nábytek. Nejvýrazněji se to projevilo v kuchyni, která je vyloženě minimalistická a funguje jako most ke všemu krásnému, pohodlnému a ergonomickému, vytvořenému v současnosti.

„Středobodem obývacího pokoje je smaragdová zeď s ozdobnými prvky se zrcadlovými okraji, které vystupují do prostoru. Nechali jsme je vyrobit podle mých návrhů na Ukrajině,“ říká Nika. Ostatní nábytek v pokoji je definován jednoduchými moderními liniemi. Tato stěna je spolu s velkou pohodlnou sedací soupravou centrem televizní a odpočinkové části.

Nadčasová svítidla

Atmosféru pokoje dotáhla svítidla – Ella Suspension Lamp od DelightFULL jsou inspirována designem 50. a 60. let minulého století a představují tak léty prověřený nadčasový vzhled, který se perfektně hodí k záměru designérky.

Posezení u krbu představuje intimní prostředí k popovídání, vypití kávy s přáteli. Vedle krbu jsou pak umístěny dvě lampy ze stejné řady jako lustr.

Celý apartmán představuje prototyp nadčasové elegance, kde se snoubí moderní nábytek s klasickými prvky, přičemž zvláště zónování obytného prostoru je hodné následování.

28.1.2019 10:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist