Eco-friendly bydlení s eklektickým interiérem

Dnes vám představíme dům, který se skvěle hodí na místo, kde byl zbudován. Zalesněné okolí dodává domu ještě více přírodní atmosféry, než jeho interiér, vyvedený z velké části ve světlém dřevě. Tento dům patří mezi takzvané eco–friendly budovy, tedy budovy vystavěné díky udržitelným technologiím a zároveň se jedná o budovu šetrnou k životnímu prostředí.

117856-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Záměrem tvůrců bylo vytvořit něco jako kabinu ze světlého dřeva, která bude vypovídat o kladném vztahu majitelů k životnímu prostředí a tedy i ke svému okolí. A to, co bylo záměrem tvůrců, se i zdařilo. Dům je plný světla, prostorný i útulný. Jeho interiér odpovídá eklektickému stylu s velkým množstvím textur a barev, viditelných ihned na první pohled.

Chladně působící prostor u okna zútulňuje a zároveň zatepluje krb, který ve své blízkosti díky posezení v podobě červeného křesla vítá čtenáře dobré literatury, aby zde usedli a ničím nerušeni se ponořili do čtení knih.

Kuchyně má jako dominantu velký mixer, který je vždy po ruce, zdatně mu sekundují tmavé skříně a celý prostor je doplněn jasně červeným kobercem. Kožešiny doplňují lůžka a malou lavici u prosklené stěny, barevný soulad s červeným kobercem, židlemi a věšákem vytvářejí velké a menší lampy průmyslového vzhledu.

Ložnice je zaměřena na lovecký styl, záměrně je použita na zdi hlava jelena z recyklovaného papíru. A na zemi jsou kožešiny. Do ložnice ve vyvýšené části domu vede kovové na bílo natřené schodiště se zábradlím.

Prostor k bydlení důmyslně rozšířila vnitřní terasa, z níž je dobrý výhled jak do interiéru, tak hlavně do krásné přírody v okolí domu.

Dřevěný nábytek, spousta zvířecích loveckých trofejí v podobě vyčiněných kožešin, elegantní prvky včetně těch historických, to vše činí tento eco-friendly dům uprostřed přírody tak jedinečný a tak zvláštní.

Eklekticky navržený interiérový design jsme vám nedávno předložili v článku „Eklekticky navržený design interiéru“. Na tomto a na našem dnešním příkladu máte skvělou příležitost srovnávat, jak velmi se mohou eklekticky zařízené interiéry lišit.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, plastolux.com, garciagerman.com

16.4.2014 12:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist