Eco-friendly a recyklovatelné materiály jako dekor v interiérech

Dnešní doba vyžaduje od nás všech ekologické chování, to je takové, které bude šetřit přírodní zdroje, jak nejlépe to půjde. Naučili jsme se třídit odpady, naučme se tedy chovat ekologicky a šetrně i při hospodaření s energiemi ve vlastních domácnostech a využívejme eco-friendly materiály i jako interiérové dekorace. Kupujme ekologické výrobky a klaďme vyšší požadavky na to, aby neobsahovaly škodlivé látky.

Ekologické materiály

Skvělou volbou mohou být obnovitelné přírodní materiály. Například materiály jako jsou přírodní latex, vlna a bavlna dokonale, které odvádí vlhkost a skýtají větší pohodlí při spánku. Udržují pro nás příznivou rovnoměrnou teplotu. Recyklovatelné a obnovitelné materiály, jako jsou kokosová a dřevitá vlákna, lepenky a korek se používají k výrobě ekologicky šetrných a na dotyk lákajících obkladů zdí, tapet a také k přepažování jednotlivých oddílů místností. Bambusový eco-friendly materiál je vysoce obnovitelný materiál, který se dnes již používá i pro výrobu bambusového obložení stěn.

Konkrétní příklady z praxe

Dovedete si představit mozaiky na zdech vyrobené ze skořápek kokosových ořechů? Takovéto zpracování je jistě netradiční, o to více však zajímavé. Jedná se o bohatě strukturovaný a teplý plášť pro váš interiér, který je ekologický a 100% přírodní. Dřevitá vlákna vytvoří tepelně-izolační vrstvu vhodnou pro udržování stálé teploty a navíc vám poskytnou zvuk pohlcující povrch, takže jsou ideální pro výrobu vazby nebo tapet. Jen si představte ten hřejivý pocit sálající ze dřeva!

V naší fotogalerii u článku najdete zajímavé příklady ekologických krytin, nechte se inspirovat!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

30.12.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist