Džíny ve vašem interiéru

Módní průmysl a svět bydlení se vzájemně doplňují a tvoří dokonalý pár. Džíny jsou v módě skutečným evergreenem a dalo by se říci, že snad i kultem, načež ve světě interiérového designu jsou materiálem používaným kupříkladu také právě slavnými módními návrháři, inspirovanými zejména průmyslovým designem.

130548-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv redakce

Vždy stylové džíny

Vzhledem ke své odolnosti a dostupnosti jsou inteligentním materiálem, proč ho tedy z arzenálu interiérových dekorací vynechat? Aktuální, mladistvý a moderní interiér poukazuje na džíny v tak trochu jiném světle, konkrétně v inovativní podobě prostorové výzdoby, kterou džínovina skýtá a nabízí. Modrou denimovou textilii lze aplikovat do interiéru ve formě potisků, či textur povrchové struktury nádobí, na ubrusech, závěsech, nástěnných dekorací, či ložním prádle. Džíny, nebo chcete-li, rifle jsou prostě nejoblíbenějším a nejrozšířenějším druhem kalhot na světě. Tak jako se džínovina zabydlela v našich šatnících, proniká i do našich interiérů a stává se jejich originálním a nápaditým módním doplňkem a tomu se zkrátka jen tak neubráníme.

Džínový nábytek je trendy

Pohovky, sofa a postele nejsou rozhodně vždy to jediné, kam kult modré denimové látky zašel. Na světě jsou i krásná stínidla solitérního i závěsného osvětlení, či dekorativní čalounění, které lze v džínové podobě začlenit do interiéru takřka na každém druhu, typu i modelu sedacího nábytku. U nábytku s džínovými potahy a čalouněním je zřejmé, že o způsobech čistění, případně o možnostech impregnace, která zabrání vsakování nechtěně rozlitých tekutin je vyrozuměn snad každý, kdo kdy vlastnil alespoň jedny džíny ve svém šatníku. Lze tedy hravě tento textilní zázrak nazvat snad i tak trochu lidovým prvkem. Džínový nábytek je nejčastěji vyráběn z nových, velmi exkluzivních denimových látek, speciálně utkaných pro účely interiérového designu. Kreativnější a ekologicky smýšlející návrháři však přišli i s nábytkem, využívajícím obnošené džíny, čímž přispěli do aktuálně velmi diskutovaného tématu recyklace čehokoliv, co recyklovat jde.

Džíny i jako izolace při stavbě

Džíny, nebo respektive džínovina může také hravě fungovat jako tepelná izolace. Denimová izolace je vyrobena z vysoce kvalitních recyklovaných vláken bavlny, neobsahuje žádné chemické dráždivé nebo jiné škodlivé látky. Jeho výroba vyžaduje minimální energii, čímž nezatěžuje životní prostředí a snižuje znečištění. Džínovina je rovněž materiál, odolný proti plísním, houbám a škůdcům. Pro potřeby odizolování, ať už hluku, či tepla, lze využít také recyklovaný denim, nabízející vynikající vlastnosti a navíc je tento druh izolačního denimu považován za 100% nezávadný materiál.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

9.9.2014 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist