Dvouumymadlo – dvakrát tak praktické a elegantní

Ráno dovede být hektické. Jistě to všichni znáte: „už jsi se oholil? Chci si taky vyčistit zuby!” a nebo: “…jak dlouho ti to líčení bude ještě trvat (?), potřebuji si alespoň umýt ruce…” Když se pak celá rodina chystá do práce a dítě do školy, tak to dokáže být skutečně málem dramatická situace. Dvouumyvadla dokážou být zajímavým řešením, které s jistou mírou nadsázky umí vrátit mírou atmosféru i do vaší koupelny. A co je k tomu potřeba?

Pokud zájemce uvažuje o dvou umyvadlech, respektive o dvouumyvadle v koupelně, pak spolehne-li se na nabídku tuzemského trhu, bude potřebovat volný prostor široký alespoň 130 až 150 centimetrů . Instalace dvouumyvadla pak není nikterak výjimečná a zvládne ji každý řemeslník. Nepotřebujete žádné speciální přívody vody ani atypické napojení na odpad. Dvouumyvadlo má sice vše dvakrát, potřebuje ke svému umístění poněkud více zmiňovaného prostoru, ale jinak v rámci instalace a napojení na sítě (voda, odpad)  funguje stejně, jako umyvadlo běžné.

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

elegantni-bydleni-fotogalerie-inspirace.jpg

Zdroj: archiv redakce

TIP 1: Aby mělo takové řešení smysl, tak NEKUPUJTE dvouumyvadlo s jednou baterií – s jedním ovládáním přívodu vody (i taková dvouumyvadla existují). Dvouumyvadlo je zajímavé řešení přetížené koupelny, ale k např. k holení nebo čistění zubů není potřeba jen samotné těleso umyvadla, ale také přívod vody. Pamatujte na to.

TIP 2: Máte-li dost místa v koupelně, pak zkuste dvě singl umyvadla zapustit do dřevěné police. Vypadá to skvěle a získáte zajímavý odkládací prostor. Samotná umyvadla pak můžete vyvírat také jako designové solitéry.   Podobně zajímavým řešením je zapuštění umyvadel do horní částí koupelnové komody. Konec konců, obě varianty jsou v nabídce dobře vybavených značkových prodejen a rozhodně je nabízí např. Villeroy & Boch.

Red.
Foto: Villeroy & Boch, Gustavsberg

16.7.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist