Dveře dodají vašemu interiéru specifický styl

Zdánlivě nepatrná výměna interiérových dveří dodá vašemu domovu specifický styl. Pomocí nových dveří sjednotíte design celé domácnosti a vytvoříte jedinečný vzhled obytných místností. Na trhu existuje nepřeberné množství různých tipů a barev dveří, stačí si jen vybrat a pustit se do projektu.

Pokud jste se rozhodli pořídit si nové dveře, je nutné znát potřebnou velikost dveří včetně zárubní. Důležité je také vzhledem k rozmístění nábytku uvážit, na jakou stranu se budou dveře otevírat. Poptávejte levé dveře, pokud jsou panty dveří vlevo a klika vpravo a naopak. Dále můžete zvolit například dveře z masivu, hladké nebo skleněné dveře. Co se týká technického provedení, existuje speciální voština, díky které jsou dveře velice lehké a i přesto zaručují vysokou stabilitu povrchu, děrovaná dřevotříska, jež je stabilní a odolná proti zatížení, nebo exkluzivní provedení v celomasivním rámu obaleném kvalitní fólií nebo přírodní dýhou.

Zapomínat by se nemělo také na vhodně zvolený druh povrchu. Bílá fólie se vyznačuje hedvábně matným povrchem, je kvalitní a odolná vůči UV záření. Provedení CPL / CLPL je určené pro vysoké zatížený dveří, protože CPL (tvrdý laminát) má vysokou odolnost proti poškrábání a oděru / CLPL pružný laminát umožňuje ohranit oblé hrany dveří. Dekor imitace dřeva se vyznačuje robustním, ale snadno udržovatelným povrchem s imitací přírodní kresby dřeva. Dýha z pravého dřevaje tradiční a kvalitní, měla by se ale pravidelně udržovat vícevrstvým akrylátovým lakem ve více vrstvách.

Vchodové dveře – inspirativní fotogalerie

Text: Redakce
Foto: 1doors.co.uk, doorsofdistinction.co.uk, oakwooddoors.co.uk, productfind.interiordesign.net, livinais.com, kechengda.en.made-in-china.com

 

22.1.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist