Dvě dětské postele v jednom pokoji a pokaždé jinak!

Vybíráte postel do dětského pokoje? A máte zlobidla rovnou dvě? Jak jen do jednoho pokoje vměstnat dvě postele tak, aby tam ještě zbylo místo na hraní? Nechte se inspirovat našimi tipy a využijte maximum prostoru!

Postel plní svou roli především v noci, takže přes den je prostor, který tento kus nábytku zabírá, úplně nevyužitý. Pokud je jeden pokoj dvěma potomkům docela těsný, ale vy nemáte na výběr a musíte tam oba dva přesto vměsnat, pak nemá smysl dávat dvě postele vedle sebe nebo každou do jiného kouta.

Využijte prostor do výšky!
Pokud vám nestačí prostor do šířky, využijte výšku pokoje. Pohrajte si s nápady a naroubujte je přímo vašemu pokojíku na míru. Přes den dětem postačí zem a na ní hračky a stavebnice. Vysuňte proto místo na spaní do těch částí pokoje, které děti běžně nepotřebují – třeba pod strop.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Tam může být jak jen jedna, tak klidně i obě dětské postele zároveň. Můžete využít lišt a posuvných zařízení a postel díky nim přesunout právě tam, kam se bude zrovna nejvíc hodit. A v prostoru pod postelí může zůstat útulný hrací koutek s barevným kobercem nebo třeba i psací stůl.

Posaďte postel třeba na skříň
Pokud nemáte rádi volný prostor pod postelí, který může vadit i některým dětem, protože získají pocit, že se přímo vznáší ve vzduchu, raději ležení bezpečně ukotvěte. Položte dětské postele například nad skříně. Postel tak bude stabilní.

Ukliďte dětské postele pod stůl!
Ne vždy ale musí do výšin mířit zrovna postel. Vy ji naopak můžete nechat i při zemi a do vyšších pater pak můžete umístit například psací stolky. Postel může být pod nimi schovaná a večer pak stačí, aby na kolečkách vyjela ze svého úkrytu ven. V tomto případě ale počítejte s tím, že pokoj musí být dostatečně velký na to, aby postel jednoduše měla kam vyjet.

Dětská postel, která je schovaná pod jiným kusem nábytku, je vůbec oblíbeným řešením. Můžete ji totiž schovat takřka pod cokoliv, a například i pod druhou postel. Večer pak jen stačí uklidit prostor u postelía ležení připravit.

Postele – inspirativní fotogalerie

Co třeba rovnou nové patro?
Inspirujte se v prodejnách s nábytkem a pokud máte šikovného manžela, nebojte se postele vyrobit skutečně na míru. A máte-li k tomu všemu i opravdu dostatečně vysoké stropy, nebojte se pod nimi vytvořit téměř celé nové patro. Využívejte prostor, který máte k dispozici, a nezoufejte si nad tím, co nemáte.

Martina Gajdošová
Foto: furniturefashion.com

21.2.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist