Dva TIPY pro kuchyň s jídelnou

Málokdo má tolik prostoru na to, aby si mohl dovolit vyčlenit jednu místnost jako samostatnou jídelnu. Jídelní stůl umístěný přímo v kuchyni ale nemusí být žádná „z nouze cnost“ a může naopak vytvořit velmi atraktivní prostředí, ve kterém se vám bude nejen dobře jíst, vařit, ale zkrátka i dobře bydlet.

113597-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

První ze dvou tipů představuje takový způsob skloubení jídelního stolu a kuchyně, kdy se k sobě skládají ostré, pravoúhlé racionální linie kuchyňského nábytku a měkké, oblé tvary jídelního stolu a židlí. Židle jsou navíc patřeny snímatelnými potahy, které jsou volné jako letní šaty a umocňují nenucený dojem.

TIP 1:
zkuste také proti sobě postavit něco, co je navzájem kontrastní a dosáhnete podobného efektu. Na jedné straně „tvrdé“ a pravoúhlé linie ve tmavých barvách a na straně druhé „měkké“ tvary ve světlém provedení.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Druhý tip je o jednoduché hře s barvami, které dokáží udělat fádní prostor atraktivním. Celá kuchyňská sestava i žídle jsou v postatě v bílém provedení. Platí to i o podlaze a třech stěnách. Čtvrtá boční stěna je tyrkysová  a stůj je velmi subtilní a k tomu černý, což jeho štíhlost ještě více umocňuje. Celý efekt je pak dotvořen polstrovanými  stoličkami a jejich tmavě vínovou barvou, která společně s tyrkysovou dodává kuchyni onen atraktivní výraz. Tyrkysová a vínová se objevuje také na polštáři, pomocí kterého je změkčený sedák židle.

Jídelny – velká inspirativní fotogalerie

TIP 2: zkuste si pohrát s barvami. Ideální bude, když svou kuchyň budete mít také jen v jedné jediné barvě a pak budete postupně přidávat jednu barvu za druhou, a pokaždé, když jednu přidáte, tak se zamyslete nad tím, zdali toho už není tak akorát. Mohlo by se také stát, že z elegantní kuchyně bude cosi strakatého a kýčovitého.

Další tipy pro kuchyň

Red.
foto poliform

12.10.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist