Dunbar Wharf – londýnská historie si podává ruku se současností

Konverze starého londýnského skladiště na moderní bydlení loftového typu patří k těm nejzdařilejším. Místo s bohatou historií bylo odsouzeno k pomalému zániku, před kterým ho zachránila přestavba a vtiskla mu nový význam a život.

profimedia-0411041866-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Profimedia.cz

Dunbar Wharf se nachází na Limehouse, jedné z nejstarších ulic východního Londýna, jen deset minut pěšky od Canary Wharf . V roce 1790 tu skotský obchodník s vínem Duncan Dunbar založil svůj podnik. Třípodlažní budova se zachovala v dobrém stavu až do dnešních dnů a zůstává tak připomínkou bohaté historie Londýna.

Exteriér je do značné míry nedotčen. Zachovaly se původní dveře i litinová okna. Ve třech podlažích o celkové rozloze 3500 m2 se v perfektním stavu dochovaly dřevěné trámy, cihlové zdi i dřevěné podlahy se starými lodními hřebíky.

S úctou k historii

Hlavní ložnice s výhledem na Narrow Street se pyšní původním krbem. Vedle ní vznikla prostorná šatna s vestavěnými dřevěnými skříněmi a velká koupelna.

Také další dvě dvoulůžkové ložnice situované v horním patře, mají k dispozici původní krby, dřevěné podlahy a výhled do úzké uličky.

V zadní části budovy se nacházejí dvě místnosti, které se otevírají směrem k řece, která jim dodává neopakovatelnou atmosféru. Kde jinde můžete sledovat cachtání divokých husí ve vodě jen pár metrů od pohovky, ve které popíjíte svůj šálek kávy?

S moderním stylem

V přízemí vznikla velká otevřená kuchyně, jídelna a obývací prostor, které přímo vybízí ke společenským setkáním a večírkům. Vedle původních prvků je prostor vybaven příjemnou eklektickou směsicí nábytku a doplňků, které jen podtrhují unikátnost tohoto místa.

V tomto podlaží jsou dále umístěny technické prostory, prádelna se šatnou a WC. Je zde také přístup do velké dvougaráže. A protože se budova nachází přímo na břehu řeky, lze zde vybudovat molo.

Také v horním patře vznikla velká obytná místnost a pracovna. Jako vzpomínka na minulost tu zůstaly původní kladkostroj a naviják stejně jako velké kovové dveře, které sloužily k přepravě zboží.

Tak se z nuzných míst stávají luxusní místa vyhledávaná smetánkou.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist