Dunbar Wharf – londýnská historie si podává ruku se současností

Dávat starým věcem nebo třeba stavbám novou funkci a význam patří v současnosti k velkým hitům. A při volbě citlivého přístupu tak už bylo zachráněno mnoho domů, které by jinak byly odsouzeny k zániku. Podívejte se na loft, který vznik ve starém londýnském skladišti a inspirujte se.

profimedia-0411041866-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Profimedia.cz

V jedné z nejstarších ulic východního Londýna, Dunbar Wharf, můžete najít třípodlažní budovu Limehouse, kde v roce 1790 skotský obchodník s vínem Duncan Dunbar založil svůj podnik.

Exteriér zůstal do značné míry nedotčen. Zachovaly se původní dveře i litinová okna. Ve třech podlažích o celkové rozloze 3500 m2 se v perfektním stavu dochovaly dřevěné trámy, cihlové zdi i dřevěné podlahy se starými lodními hřebíky.

Rekonstrukce s pokorou

Hlavní ložnice s výhledem na Narrow Street se pyšní původním krbem. Vedle ní vznikla prostorná šatna s vestavěnými dřevěnými skříněmi a velká koupelna.

Také další dvě dvoulůžkové ložnice situované v horním patře, mají k dispozici původní krby, dřevěné podlahy a výhled do úzké uličky.

V zadní části budovy se nacházejí dvě místnosti, které se otevírají směrem k řece, která jim dodává neopakovatelnou atmosféru. Kde jinde můžete sledovat cachtání divokých husí ve vodě jen pár metrů od pohovky, ve které popíjíte svůj šálek kávy?

Moderní prvky

V přízemí vznikla velká otevřená kuchyně, jídelna a obývací prostor, které přímo vybízí ke společenským setkáním a večírkům. Vedle původních prvků je prostor vybaven příjemnou eklektickou směsicí nábytku a doplňků, které jen podtrhují unikátnost tohoto místa.

V tomto podlaží jsou dále umístěny technické prostory, prádelna se šatnou a WC. Je zde také přístup do velké dvougaráže. A protože se budova nachází přímo na břehu řeky, lze zde vybudovat molo.

Také v horním patře vznikla velká obytná místnost a pracovna. Jako vzpomínka na minulost tu zůstaly původní kladkostroj a naviják stejně jako velké kovové dveře, které sloužily k přepravě zboží.

Tak se z nuzných míst stávají luxusní místa vyhledávaná smetánkou.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist