Dům, co zdraví do nebe

Moderní dům zaujme na první pohled každého kolemjdoucího, přitom jde o standardně rozvrženou stavbu. Neobvyklý vzhled jí dává fasádní lem, který ale není samoúčelný, protože chrání dům nejen před deštěm, ale i před letním sluncem a jako bonus jej činí nepřehlédnutelným.

luxusni-nizkoenergeticky-dum-s-vyraznym-stinenim-beroun-00-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Master Design

Prostorný, mírně svažitý pozemek disponuje skvělým panoramatickým vhledem do všech světových stran. Jeho majitel si na něm přál postavit ojedinělý luxusní dům, který by nebyl nikde jinde  k vidění. Měl také jasnou představu o rozpočtu, který nechtěl v žádném případě překročit. Projekt svěřil do rukou architektů ze studia Master Design.

Jedinou (malou) nevýhodou pozemku byla příjezdová komunikace, která vede podél západní hranice pozemku. Z toho důvodu architekti postavili dům dále od silnice, aby obyvatelům zajistili potřebný klid a soukromí. Díky tomu mohla vzniknout prostorná předzahrádka, která byla osázena jehličnany, jež až povyrostou, vytvoří přirozenou zelenou bariéru od ruchu ulice.

Ke garáži vede od silnice široká vydlážděná cesta, která barvou koresponduje s použitým minerálním mulčem na záhonech.

Nenechte se mýlit…

Samotný dům je, jak už bylo řečeno, řešen poměrně standardně – tvoří ho dva kvádry – jednopodlažní a dvoupodlažní.

V jednopodlažní části jsou umístěné převážně technické prostory – garáž, sklad, technická místnost, pracovna. Ve dvoupodlažní části se nachází obytná část domu – v přízemí je obývací prostor s kuchyní a jídelnou, nahoře jsou pak situované ložnice. Je bohatě prosklená a propojuje tak obyvatele uvnitř se zahradou a okolní krajinou.

Nedílnou součástí je terasa přecházející v prostorný bazén. Na ní se bude odehrávat hlavní život rodiny během teplých dní. Zatímco terasu od silnice bude ochraňovat vysoký plot a zeleň, na východ se otevírá netušený výhled na vzdálené pahorky.

Výrazný vzhled stavby dělají předsazené konstrukce a kombinace plochých a pultových střech, které mu dodávají dynamiku. Umístění domu při východní hranici pozemku vytváří dojem „sochy na terénním podstavci“.

Z dostupných zdrojů vytvořila Kateřina Šedivá

13.3.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist