Italská inspirace: Dům se stromem

Když má člověk před sebou plán, že postaví dům a zasadí strom… hledá inspiraci všude, kde se dá. Nabízíme vám jednu, aniž byste museli daleko cestovat. Podívejte se pěkně v pohodlí domova na ukázku současné vysoce materiální architektury, jak ji cítí a tvoří v Itálii.

ritmonio_phouse_pics-00-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: Studio Tixa

Tuto stavbu charakterizuje čistá hmota a jednoduchá geometrie. Obytný přízemní objekt PHouse navrhl ateliér Tixa v Cassole v provincii Vicenza. Vila je celá koncipovaná jako jakési jedno veliké okno s výhledem na okolí.

Celková plocha objektu je zajímavá dynamickým střídáním plného a prázdného prostoru. Vzniká tak ideální propojení světla a zeleně se všemi místnostmi domu. Maskovaný otvor ve zdi umožňuje přístup do soukromé zahrady, kde je k dispozici krytá veranda a vchod.

K domu vás přivádí cesta z dřevěných lamel, které se vinou mezi středomořským záhonem a filtrační stěnou.

Uvnitř domu

Obytná část je jeden velký otevřený prostor se čtyřmi velkoryse pojednanými prosklenými plochami, které poskytují obyvatelům výhled na vnitřní terasy a zahradu, přinášejí přirozené světlo a pocit naprosté vnitřní prostupnosti.

Trumfem hlavní ložnice je velký přímý vstup do zahrady, samozřejmostí pak vlastní pohodlná koupelna a velká šatní skříň.

Při vybavování všech koupelen v rezidenci sledovali tvůrci dvě kritéria: estetiku a funkčnost. Kohoutky Diametro 35 Ritmonio jsou chromované, nástěnná baterie u obývacího prostoru je v pěkném kontrastně s černou stěnou. V hlavní ložnici byl pro otevřenou koupelnu se sprchou zvolen minimalistický design, podtrhující eleganci místa.

Vybavení je promyšlené a velmi střídmé, neodvádí pozornost od výhledů ven, od možnosti pozorovat život mimo dům. K večeru vila pulzuje světlem, a když život v domě postupně utichne a zhasnou světla uvnitř, vydává objekt dál do noci mírnou a klidnou záři, která snad zvěstuje, že tady se žije dobře a příjemně.

10.6.2021 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist