Dům pro kočky

Japonský designér Asahi-Kasei vyslyšel lásku Japonců ke svým „pets“, tedy k domácím miláčkům. Navrhl poměrně pohodlný, v podstatě klasický dům, který ale neslouží rodině v tom klasickém slova smyslu. Ten dům je postavený tak, aby v něm mohl bydlet jeho majitel a jeho kočky, tedy ty kočky čtyřnohé.

126904-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pokud se člověk rozhodl pro život ve společnosti domácího zvířátka, psa, kočky, papouška nebo želvy či rybiček, pak by asi měl své obydlí a nebo způsob života upravit právě tak, aby se v něm žilo dobře nejen jemu, ale i jeho „pets“.  Na druhou stranu má možná vzájemné přizpůsobování své hranice. A nebo ne?

Nová móda

Asahi-Kasei vlastně jen reagoval na poptávku rodičů a dětí a rozhodl se jí vyhovět takříkajíc v plném znění. Dům je plný úzkých chodeb, které mají průměr několik centimetrů, ale které pochopitelně stačí k tomu, aby se např. mourovatý kocour mohl pohodlně dostat např. z obývacího pokoje do kuchyně. A tam jsou pro něj připraveny malé kočičí schody, pomocí kterých může vyšplhat na odkryté trámový sedlové střechy a užívat si nerušeného pobytu ve výšce s ostatními „pets“. A pochopitelně, i tenhle kocour se už naučil chodit na svou vlastní toaletu a v postatě se tedy chová jako člověk. Má svůj dům, svou koupelnu, své vchodové dveře na zahradu i na ulici a může si kdykoliv zajít do kuchyně, kde dostane najíst a nebo kde si může něco sám „obstarat“ aniž by se musel bát následného hněvu pána domu. Pán domu totiž není jen jeden, ale je jich víc a nemá dvě, ale čtyři nohy.

Velká fotogalerie zvířat

Japonsko údajně čelí velké módě světa na západ od Tokia. Rodiče a děti považují náhle za neodbytnou potřebu vlastnit velké množství domácích mazlíčků a zcela přesvědčivým způsobem dominuje obliba koček. Obchod se zvířaty se rozmáhá a s tím souvisí i množství navazujících služeb. Kočičí útulky, prodejny s kočičím jídlem, kosmetikou a pochopitelně i módou.

Další inpirace ze světa bydlení: jak vypadá byt 22.století?

Red.
foto Asahi-Kas

29.9.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist