Dům přes řeku – doslova

Když vám někdo řekne, že bydlí přes řeku, nejspíš tím myslí, že se jeho dům nachází na druhém břehu vodního živlu. Dům, který vám chceme představit z průtoku vody těží a stojí na obou březích řeky. Jak se v něm asi bydlí?

Tento neobvyklý dům byl postaven v Kalifornii  v blízkosti vchodu do národního parku Sequoia, kde se láska k divoké přírodě může naplno rozvinout.  Divoká je však nejen příroda, ale i řeka, která domem protéká. Něco takového neuvidíte nikde jinde na světě. Se stavbou se započalo roku 1940, kdy bývalý majitel dům umístil na jeden z břehů. Další majitel se rozhodl obydlí rozšířit o část, která by měla základy na protějším břehu.

Nejdříve však musel upevnit oba břehy a vytvořit pevné základy, aby se  v případě větší vody břehy nerozjely a dům nepropadl. Řeku v domě nikdo nemá (pokud se tedy nestal obětí povodní) a tak se majitel ve spolupráci s designérem rozhodl instalovat v jídelně skleněnou podlahu, která by pohled na divoké proudy umožňovala.

Soukromý můstek spojuje oba břehy, jak vstup do okolní přírody, tak vchod na boční terasu, kde rodina relaxuje za zurčení vody padající z uměle vytvořeného vodopádu. Dům skvěle zapadá do  okolního prostředí  bujné vegetace použitím dřeva a přírodních akcentů.

I v interiéru dům čerpá z unikátního výhledu na vodní proud. V pokojích je v hojné míře zastoupeno dřevo, přírodní barvy a kámen. Jsou jednoduše a vzdušně zařízeny. Žádná supermoderní technika se zde, na prostoru 232 metrů čtverečních nekoná, pouze plazmová televize na stěně v obývacím pokoji a počítač v pracovně.

Dům přes řeku, známý jako Kaweah Falls, rozkládající se na  pozemku, který má 3 tisíce metrů čtverečních, je velmi oblíbenou turistickou atrakcí, a tak se majitelé rozhodli, že ho občas pronajmou. Nikdy to však nebylo na dlouho, protože se jen těžko vzdávali svého pohodlí uprostřed přírody a divoké vody. Poslední informace však přinesly zprávu, že se stavba prodává. Kdo se tedy stane příštím šťastným majitelem?

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com

7.10.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist