Dům pod zemí ? Pojďte na návštěvu!

Jak může vypadat bydlení v domě, který je vlastně celý schovaný pod zemí? A může být takové bydlení navíc chápané jako „luxusní“? Pojďte na návštěvu do vily Vals postavené v těsné blízkosti stejnojmenného lyžařského centra ve Švýcarsku. Takový malý online výlet jistě stojí za to.

127429-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Vila Vals se nachází v blízkosti stejnojmenného lyžařského centra a také v sousedství stejně slavných termálních lázní, které si rovněž říkají o pozornost. Jejich autorem je totiž architekt Peter Zumthor, držitel nejprestižnějšího ocenění za architekturu udělovaného jako Pritzkerova cena. Samotná vila Vals je pak dílem holandského studia SeARCH a Christian Muller Architects. A proč projektanti zvolili právě dům řešený jako „dům pod zemí„?  Na to je vlastně jednoduchá odpověď: jednoduše nechtěli narušit ráz krajiny a pak jim připadalo zajímavé ušetřit za vytápění. Pojďte na návštěvu.

Dům, který není vidět

Při koncipování vily Vals se vycházelo nejen ze rázu chráněné krajinné oblasti, ale také z jejího urbanistického řešení. Dům neměl žádným způsobem pozměnit charakter svahu, ve kterém stojí a ani na sebe neměl jakkoliv poutat pozornost. Proto také nakonec došlo k vytvoření projektové dokumentace uvažující vilu jako zmiňovaný „dům pod zemí„. Vyřešila se tím mimo jiné také poměrně dokonalá tepelná izolace, kterou si majitelé vily mohou díky vrstvě zeminy užívat nejen v podobě vysokého uživatelského komfortu, ale také jako nižší náklady na vytápění. Stačí se přesvědčit a přijít na návštěvu….

Dům pod zemí jako luxusní prázdninové sídlo

Vila Vals je v zásadě dvojpodlažní a nabízí více než 160 m2 užitné plochy a k tomu velkou půlkruhovou terasu s nádherným výhledem. Interiér je zařízen v kombinaci moderního a historizujícího nábytku, ovšem celkový dojem zjevně hovoří soudobým jazykem. Za pozornost stojí použití takzvaného pohledového betonu, který je povrchem stěn vnitřku domu a který svou syrovostí vytváří zajímavý kontrast s vybavením domu. Vila je uvažována jako rekreační objekt té nejvyšší kategorie. Tento její charakter podtrhuje také několik koupelen s wellnes výbavou a výhledem do krajiny.

Další článek, který vás zve na návštěvuJak vypadá luxusní byt? Zařiďte se stejně! Pojďte na návštěvu

Red.
Foto villavals.ch

10.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist