Dům oblých tvarů připomíná kopec a dokonale splývá se zahradou

Projekt rodinného domu čerpající inspiraci z organické architektury Franka Lloyda Wrighta najdete nedaleko Moskvy. Dům od Niko Architect představuje symbiózu hmoty domu a zahrady, které plynule navazují jedna na druhou, jako by od nepaměti patřily k sobě.

03-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Sergey Ananiev

Futuristická budova oblých tvarů je vyrobena ze železobetonu. Zvedá se ze země jako umělý kopec uprostřed zahrady plné květin na břehu malého jezírka. Architektonická kompozice se odvíjí zvenčí směrem dovnitř, kde obrovská okna vytvářejí nerozlučné vazby s přírodou. Nepřerušované propojení budovy s krajinou je umocněno zelenou střechou, na níž rostlou dřeviny a byliny typické pro místní klima. Na střeše je umístěno několik světlíků, které přivádějí velké množství denního světla.

Interiér je navržen jako „domácí galerie“: Bílé stěny slouží jako pozadí pro umělecká díla, sochy a dekorativní předměty s japonskou tematikou i abstraktní díla. Keramická dlažba v dekoru černého mramoru na podlaze připomíná sály prestižních muzeí.

V budově jsou tři ložnice, tři koupelny, obývací pokoj, jídelna, kavárna a pracovna. Malý balkon má výhled na jezírko a zahradu.

Koupelny se vyznačují čistým, nadčasovým designem, který do něj vnesly baterie kolekce CEA s leštěným povrchem a speciální verzí Black Diamond, která podtrhuje mimořádný lesk a robustnost nerezové oceli.

7.10.2020 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist