Dům na dálkové ovládání

Toto není název hollywoodského trháku, tohle je realita. Pokud často přemýšlíte, zda jste před odchodem z domu vypnuli sporák nebo žehličku, budete domem na dálkové ovládání jistě nadšeni.

128199-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

S příchodem bezdrátových technologií se sen o domě, který můžete z pohodlí své kanceláře ovládat, stává skutečností. Ovladače jsou nastavitelné i přes mobilní telefon, takže pokud máte signál, můžete si nastavit zavlažování trávníku, filtraci bazénu nebo klimatizaci v domě i z druhé strany zeměkoule.

Toto řešení nejen usnadní život notorickým zapomínačům, ale zvýší celkový komfort a bezpečnost. Ptáte se, co vše je možné mít na dálkové ovládání? Vše. Veškeré elektronické spotřebiče, osvětlení, žaluzie, alarm, garážová vrata, vytápění, klimatizaci – cokoliv, co je pro vás důležité. Nezáleží na tom, jestli chcete kvůli zlodějům budit dojem, že jste vlastně  neodjeli anebo  jste na cestě z práce a těšíte se, že vás přivítá příjemně prohřátý dům s vůní čerstvě uvařené kávy.

Instalace systémových prvků a čidel je velmi jednoduchá a provádí se jak při výstavbě, tak i  do starších budov.  Do instalačních krabic se vloží  čidla a systémové prvky, které se potom montují například do stropních krytů lustrů, do sádrokartonových podhledů a nebo do centrálních instalačních krabic. Montáž probíhá bez vysekávání zdí a bez nečistot. Ovládací prvky systému je možné umístit kamkoliv, hlavně na dřevo, kov a sklo. Spínače, které se dají ovládat i mobilním telefonem (majitelé iPhonů si mohou stáhnout speciální aplikaci, která usnadní ovládání), se vyrábějí v mnoha barvách tak, aby se hodily do jakéhokoliv interiéru.

Po montáži čidel a systémových prvků můžete vše sledovat na domácí řídící jednotce, která svým vzhledem připomíná větší dotykový mobilní telefon. Řídící jednotka vás upozorní nejen na blížící se změnu počasí, ale také vám podá informace o spotřebě elektrické energie v domě, o právě používaných spotřebičích, o teplotě vody v bazénu atd. Na řídící jednotce si také můžete nastavit časy, ve kterých chcete, aby se spínače spínaly či vypínaly a časové cykly.

Tyto systémy jsou už běžnou součástí tzv. chytrých domů, ale svou jednoduchou instalací se stávají dostupné nejen majitelům domů, ale i bytů.

Sabrina Harisová
Foto: ballerhouse.com, ixplora.com, avsimplifiedsolutions.com, gadgetsandgizmos.org

31.7.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist