Dům jako vizitka

Pro většinu z vás je dům zároveň domovem. Pro někoho je to místo naplněné smíchem a štěbetáním dětí. Někdo vnímá dům jako prostor prosycený dobrou náladou pro jiného je to svatyně ticha a klidu. Ať však žijete kdekoli, váš dům a zároveň i domov je pro vás velmi významné místo. Je tedy velmi důležité, aby o vás vypovídal, aby byl odrazem vás samotných – vaší vizitkou.

Váš dům je v podstatě jediný prostor, který máte ve své moci. Proto je ideálním místem, kde můžete projevit svou osobnost. Můžete si upravit místnosti tak, aby vyhovovaly vašim specifickým potřebám i zálibám.

Pokud jste zatím bezdětní, můžete si dovolit bydlet například v domě s designovým a snad i trochu nebezpečným schodištěm. Pokud však již příchod nového človíčka na svět řešíte, měli byste počítat s domem prostornějším a zároveň popřemýšlet nad budoucí změnou vašeho denního režimu a bezpečností prostor v domě.

Dům ve městě si pořídíte, pokud budete chtít dennodenně šetřit svůj drahocenný čas a nechce se vám dojíždět daleko za prací. Všude je odsud blízko: na nákupy, do školy, za prací i za kulturou.

Každému však není příjemný ruch velkoměsta a jeho ovzduší. Spousta z vás touží po bydlení v domku na venkově, obklopeném hezkou zahrádkou, o kterou se budete radostně starat.

Vlastní dům bývá velmi často také splněným snem. A ti, kteří si jej postaví vlastním přičiněním, jsou na něj právem hrdí.

Mladí lidé mohou mít na nový dům požadavky jako hravost, zábavnost, prostornost a kreativita.

Vždy se sice může najít něco, co je potřeba doladit, předělat, či vyměnit nebo doplnit, ale to už k samotnému domu patří a v některých záležitostech to může být práce radostná a zábavná.

Stejně tak může obytný interiér domu přecházet plynule v přilehlou terasu. Pokud ji vybavíme vhodným nábytkem celkově ladícím s prostředím, dokreslí to příjemně výslednou atmosféru domu.

Postavit dům kvalitní do detailu propracovaný, to bude jistě vyžadovat spolupráci s architektem. Výsledek by měl oslovit nejen sousedy a kolemjdoucí, ale hlavně vás, majitele, o kterých byl měl pravdivě vypovídat.

Někoho zaujme architektura střídmá, nekomplikovaná a ve své podstatě velmi logická. Jiní budou klást důraz na okázalost, další na originalitu. Každý člověk je jiný, a s tím tedy souvisí i podoba jeho domu, která zároveň na okolí působí jako jeho vizitka. Ať tedy ta vaše vizitka o vás vypovídá jen to nejlepší.

Originalita, to je to, co určitě nechybí v našem dalším článku: Neobvyklé bydlení –  klouzačkový dům.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: home-designing.com, free-press-release.com, free-press-release.com, zimagz.com

22.8.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist