AzkoNobel vyhlásil barvu roku 2019! Bude se k vám domů hodit?

Hned na začátku vám prozradíme, že je velmi pravděpodobné, že vašemu interiéru odstíny barvy roku 2019 s názvem SpicedHoney neboli kořeněný (či chcete-li pikantní) med budou velmi slušet. Jedná se totiž o velmi elegantní a zároveň univerzální variantu, takže už teď se můžete inspirovat v naší fotogalerii a pomalu přemýšlet, kam s ní.

6dulux-colour-of-the-year-2019-spiced-honey4-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Dulux

Kořeněný med – nudné nebo atraktivní?

Každopádně spojení SpicedHoney, což můžeme přeložit asi jako kořeněný med, je pro většinu gurmánů velmi neobvyklé. „Ochutnávačům“ interiérového designu se však tento odstín naopak může jevit poměrně nudným. Ale věřte, že to se jedná jen o první dojem. Zadíváte-li se na něj déle a představíte-li si různé barevné kombinace, určitě změníte názor.

Jedná se totiž o přírodní tón, který vyplňuje mezeru mezi odstíny karamelu a moka kávy. Patří mezi teplé a velmi decentní barvy. Tento univerzální odstín odráží pozitivní náladu okamžiku a dokonce vás prý dokáže povzbudit a příjemně naladit.

Ve vhodných kombinacích se však stává naopak uklidňujícím a přispívá k pocitu útulnosti. Všechno záleží jen na paletě barev, kterými SpicedHoney doplníte. Nemusíte se bát béžové ani šedé, zatímco skvělý kontrast a sytost mu dodají například zemitá červená nebo tmavě modrá.

Skvěle ladí s letošní HeartWood

Bývá pravidlem, že barva roku se dobře „snáší“ s loňským odstínem a výjimkou není ani SpiceHoney. Když ji porovnáte s barvou roku 2018 – HeartWood, zjistíte, že letošní zklidňující, růžovo-kouřový tón se příští rok se vlastně stane sytějším, výraznějším.

Možná namítnete, že samotná barva HeartWood má trochu vlastnosti chameleona a že vlivem ostatních barev dostává různý nádech – jednou do růžova, příště do béžova. Právě v tom asi spočívá její kouzlo – je uklidňující, jemná, ale není nudná, protože se neustále proměňuje.

Nicméně příští rok se k ní přidá SpiceHoney a trochu ji „okoření“.

Estetické centrum společnosti AzkoNobel, producent barev Dulux, které barvu roku každoročně vyhlašuje, tvrdí, že tento nádherný odstín může vytvořit uklidňující místo pro přemýšlení, útulnou místnost pro lásku nebo poskytnout pulzující prostor plný energie pro pracovní jednání. Záleží prostě jen na tom, se kterou barvou ho zkombinujete. Vypadá to tedy, že se máme na co těšit, co říkáte?

6.11.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová
Více o tématu: barva roku 2019

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist