Držáky na ručníky mají mnoho tváří

K důležitým doplňkům v každé koupelně bezesporu patří držáky na ručníky, které by měly splňovat několik kritérií.

130881-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: archiv redakce

Nabízí se hned několik zajímavých řešení, které si ale vyžadují použít nemalou dávku kreativity. Kromě skříněk umísťujeme ručníky ještě na police. Pokud jsme zastánci klasiky, na dosavadním systému nemusíme nic měnit. Nicméně netradiční aranžování může oživit koupelnový prostor nečekaným způsobem. Hned si představíme pár efektních variant. Měly by být odolné proti vodě a vlhkosti a měly by mít hezký a jednoduchý designový vzhled. Samozřejmě by měly ladit s celkovým vzhledem koupelny i celého bytu. Materiál by měl být pevný a odolný.

Současné moderní trendy spočívají ve funkcionalistickém vzhledu se zajímavými technickými prvky. Důraz je kladený na univerzálnost, jednoduché linie a hrany a čistý nevtíravý vzhled. Oblíbené jsou ostré i oblé hrany. Záleží na osobních preferencích. Mezi nejvíce využívané materiály patří plast, keramika a kov. Plastové výrobky jsou výrazně levnější, méně vydrží a nejsou příliš vzhledné. Naopak kovové držáky na ručníky jsou mnohem více odolné, déle vydrží a mnohem lépe vypadají. Jsou však dražší. U dražších typů se využívá také keramika.

Se vzhledem koupelny se dá pěkně zapracovat i jinými způsoby. Rustikální košíky, ve kterých se místo jablek a hrušek k sobě tulí stočené ručníky, působí nezaměnitelně uvolňujícím dojmem. V koupelně s modernějším stylem můžeme dát naopak prostor stojanem na vína s jednou menší změnou – láhve zaměníme za sadu ručníků.

Lucie Sýkorová

Foto: houzz.com

31.10.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist