Drobné, ale podstatné detaily

Vybavit koupelnu představuje primárně pořízení základních zařizovacích předmětů, jakými jsou zejména vana a umyvadlo. Ale po pohodlné a kvalitní užívání je jistě také potřeba mít možnost někam položit mýdlo, kartáček na zuby a nebo třeba snubní prsten. Když se pak řekne „koupelnová keramika“, tak si většinou vybavíme keramická umyvadla a toalety, ale „koupelnová keramika“ je také třeba právě keramická nádoba na tekuté mýdlo, stojánek na kartáček na zuby a zubní pastu…. a dají se s tím dělat divy.

Vybírat takovou „koupelnovou keramiku“ je pravděpodobně tím nejpříjemnějším zakončením celé akce spojené s pořizováním nové koupelny. Je to jednoduchý nákup v řádech stokorun a není nutné k tomu shánět řemeslníky ani se připravovat na stavební práce. Stejně tak je takové nakupování vlastně velmi „volné“ neboť doplňky typu mýdelník nebo stojánek na kartáček na zuby není nic dramaticky náročného a pokud zjistíte, že jste se lidově řečeno netrefili, no tak se dá takový omyl poměrně velmi snadno napravit.

TIP: S koupelnovými doplňky a koupelnovou keramikou je možné koupelnu příjemně vyzdobit. Pokud máte pestrobarevnou koupelnu, zkuste si pořídit jednobarevnou keramiku a naopak, pokud máte koupelnu v jedné barvě, zvolte znovu něco kontrastního.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Pevné nebo tekuté mýdlo?  Tedy: mýdelník nebo nádobu s pumpou?

Takhle otázka je na první pohled skutečně asi zbytečná, ale zjevně se jí lidé věnují a podle statistik prodejnosti začíná převažovat v moderních domácnostech tekuté mýdlo nad „klasickým“ pevným mýdlem. Z hygienického hlediska není mezi tím rozdílu. Špína na mýdle, které pak člověk položí a ruce si opláchne, ulpí stejně tak, jako na madle pumpy tekutého mýdla, i když zde je kontakt s menší plochou dlaně, je to kontakt suchý a kratší. Považovat ale pevné mýdlo za reálný potenciální zdroj a nositel infekční nákazy by nebylo vhodné.

Další inspirace pro koupelnu

Red.
foto: Christy, Jiriprasek

11.9.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist