Dřezy a další pomocníci v kuchyni

Když probíráme – a vybíráme kuchyň, obvykle se zajímáme nejprve o celkový dojem, jestli se nám líbí a jestli je barevná tak, jak si představujeme. Pak zkusíme, jak hladce jezdí zásuvky a také co materiál. Pak řešíme, jestli se do našeho příbytku vejde. A až potom se zajímáme i o technologie a nová řešení.

5pi1811_pic1rgb_blanco-etagon-8_silgranit-puradur-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Blanco

Jestli mezi tuto početnou skupinu nepatříte, omlouvám se za podcenění. Většinou ale si drobných důležitých detailů nevšímáme, pokud není prodavač tak dobrý, že nás na všechny šikovně upozorní a tím nás nadchne pro sestavu, která možná není tak krásně béžová, jak jsme chtěli, ale bude se v ní určitě lépe pracovat.

09-schock-innovatively-hacker.jpg

Zdroj: archiv redakce

Opláchnout a do hrnce…

Pořadí, jak je pracovní pult uspořádaný, už jsme se sledovat naučili, víme, že je šikovné mít – jsme-li praváci – nejdřív dřez, pak nějaké to místo na krájení omyté zeleniny apod. a potom varnou plochu. Sledujeme také pozorně, v čem oplachujeme? Věřte, že výrobci a designéři ano.

Současným hitem je bezesporu ukrývání výlevky pod elegantní desky, které pracovní plochu hezky vyrovnají a sjednotí, ale největším šlágrem je zanořování. Všichni návrháři, kteří touží stále překvapovat a přicházet s novinkami, touží po tom, aby kuchyně měly co nejvíc tlačítek a dotykových plošek, takže na povel jezdí, zasouvají a vysouvají se velké desky, kolmo vyjíždí menší desky, a hlavně dokáží zajet i baterie, které zatím pořád tvrdošíjně trčely na tím vším a nemizely. Teď nemusí, schovají se pod desku dokonale tak jako plochy varné.

Pořád po ruce

To je skutečně hlavní cíl veškerého snažení. Když vám z hloubi pracovní plochy vyjede panel, je určitě vybaven zásuvkami, kontejnery na potraviny, kořenkami, poličkami, prostě vším, co můžete při vaření potřebovat. Občas tam najdete i svislý gril nebo vyklopíte gril teppan yaki.

I dolní část policové části, která stoupá vzhůru od pracovní plochy, je plně využita pro kuchyňské důležitosti, které jinak často hledáte. Snad i proto se definitivně upouští od klasických kuchyňských skříněk, zavěšených na stěně, a přibývá otevřených řešení, polic, které začínají hned na úrovni pracovní desky, nebo probíhají horizontálně až do obytného prostoru. Ruku v ruce s nimi jde uspořádání zásuvek a celých kuchyňských skříní, ale ty si necháme na příště!

15a-hailo-pb-3.jpg

Zdroj: archiv redakce
Foto: Eurocucina Milano

17.7.2020 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist