Dřevo, vinyl, laminát nebo levné lino? Toť otázka!

Každý, kdo rekonstruuje domácnost, dobře ví, že nejlepší je začít s prací pěkně od podlahy. A to doslova. Dilema ovšem je, jaké podlahové krytině dát přednost.

vinyl-floor-forever-design-stone-9970-mensi-1100x618.jpg Zdroj: www.floorforever.cz

Zvolit dřevěnou podlahu? Upřednostnit laminátovou podlahu? A co levné lino nebo parkety? A pak jsou zde přece také vinylové podlahy! No není to vůbec jednoduché. Pojďme se tedy podívat třeba na vinylové podlahylaminátové podlahy, neboť právě laminátová podlaha a vinyl podlaha jsou v poslední době těmi nejžádanějšími.

Podlahy, které toho hodně vydrží

Pokud hledáte podlahovou krytinu, která toho opravdu hodně vydrží, vsaďte na laminátovou podlahu anebo vinyl podlahu. Nejde jen o to, že toho opravdu hodně vydrží, oblíbené jsou také díky svému variabilnímu a vzhledu a realistické kresbě. Navíc jsou laminátové podlahyvinylové podlahy cenově dostupné, poměrně dobře se instalují a velmi snadno udržují, což určitě ocení každá hospodyňka. Ovšem i mezi laminátovou podlahou a vinyl podlahou jsou určité rozdíly. Než se tedy rozhodnete, kterou podlahu si vyberete. Pojďme si jednotlivé typy podlah jako je dřevěná podlaha, parkety nebo PVC podlaha přiblížit. A znáte odlišnosti mezi vinylovou podlahou a laminátovou podlahou?

Laminátové versus vinylové podlahy

Pokud jde o složení, mohlo by vás zajímat, že laminátová podlaha je tvořena několika vrstvami spojenými k sobě. Jedná se o spodní vyrovnávací vrstvu, lepenou dřevotřískovou desku, dezénovou vrstvu s dekorem a svrchní transparentní vrstvu. Pokud jde o vinylovou podlahu, tak vinyl se vyrábí z polyvinylchloridu, tedy pevného a měkčeného plastu. Rozdíl mezi těmito dvěma materiály je také v odolnosti vůči vlhkosti a vůči poškození. Další rozdíly jsou v hlučnosti těchto krytin i toho, jak jsou hřejivé pro naše nohy. Pokud vás zajímají další podrobnosti, navštivte www.floorforever.cz a informujte se o nich. Společně určitě vyberete tu nejlepší podlahovou krytinu přesně pro vás.

26.1.2022 11:41 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist