Dřevo v interiéru – zkrášlí a zateplí

Máte pocit, že je váš byt příliš moderní a studený? Chladný kov na vás číhá na každém rohu a vy nevíte, jak si místnosti trochu pocitově zateplit? Máme pro vás tip. Zkuste zvolit dřevo.

128972-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Dřevo je hojně užívaný materiál, který má tu moc zateplit domov a to nejen ve formě hořících polen v krbu. Dřevo s sebou přináší i kus přírody. Jeho hnědé odstíny se hodí do každého interiéru. I do velmi moderního, plného kovu a nerezových vychytávek. Leštěné dřevo dodá bytu luxusní nádech a ledabyle opracované kusy zase rustikální, domáckou pohodu.  Chcete-li si dřevem zkrášlit interiér – zde jsou tipy.

Obklad ze dřeva

Máte-li bílé nudné zdi, vyberte si  z nich jednu, která je něčím zajímavá. Jsou na ní dveře, průchod do další místnosti apod. Nevybírejte však tu, na které je okno. Záclony a závěsy budou dřevěnou ozdobu zakrývat a tak bude zeď stále působit přeplácaně. V jednoduchosti je krása. Pokud zdobíte zeď dřevem, myslete na to, že nemusíte zakrýt celou zeď. Stačí jen pás ve středu zdi. Nebo naopak horní a dolní okraje. Můžete jen  orámovat dveře nebo průchod. Je to na vás. Na bílém podkladě nejlépe vynikne tmavé dřevo, které dodá dramatický důraz tvaru pokoje. Světlé dřevo opticky neubere na velikosti místnosti a bude jen něžným doplňkem.

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie

Strop ze dřeva

Dřevěné obložení stropu vypadá velmi efektně, ale pouze u místností, které mají stropy vyšší. Aby se docílilo výrazného efektu už při vstupu do místnosti, designéři většinou volí tmavší odstíny obkladů. Ty potom mohou opticky snižovatprostor. Pokud obkládáte strop dřevem a nad vámi je další patro, myslete na to, že váš strop pohlcuje otřesy. Proto je důležité nejprve instalovat  nosnou konstrukci, kterou je nutné dostatečně připevnit.  Musí totiž udržet váhu celého stropního obkladu. Na obklad také vybírejte opravdu suché dřevo, protože u stropu je vzduch nejteplejší a nejsušší.

Dřevěné doplňky

Pokud se vám nechcete do velkých změn, ale přeci jen toužíte po dřevěném akcentu v interiéru, zkuste se zaměřit na doplňky a kousky nábytku. Dřevěné stolky, lenošky, designové stojánky, skříňky, stojánky na květiny apod. Ke zkrášlení bytu můžete také použít dřevěné podlahové lišty. Co o nich potřebujete vědět, zjistíte v článku Podlahové lišty – nepostradatelná elegance vašeho interiéru.

Sabrina Harisová
Foto: zainteriora.net, interiordesignandstyleideas.blogspot.com, hudsongoodsblog.com, porhomme.com, freshome.com

13.12.2010 12:51

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist