Dřevo jako nejlepší materiál pro super-moderní kuchyňské sestavy

Panuje fáma, že velice moderní interiéry kuchyní ovládnou i do budoucna umělé materiály, lesklé povrchy a pastelové nebo naopak temné a kontrastní barvy. Není tomu tak. Ty nejmodernější kuchyně, pro které je specifická kvalita, praktičnost a design, jsou zpravidla vyrobeny především z přírodních materiálů mezi nimiž se mnohdy objevuje kov, ale jasně jim dominuje masivní dřevo.

122932-1100x618.jpg Celá galerie 28 Zdroj: archiv redakce

Žádná dřevotříska ani jiné drtě – jen masivní a kvalitní dřevo. To je materiál budoucnosti, který se i nadále bude pyšnit tím, že jeho krása a užitková praktičnost, společně s odolností, nemají v materiálech pro výrobu kuchyní žádnou konkurenci.  Dřevo v takové super-moderní kuchyni však nenajdeme v takové té běžné „velkovýrobní“ a tak trochu i rychloobrátkové podobě. Rozhodně tedy nečekejte žádné plastické ani skulpturní řezby na dvířkách skříněk ani příšerné potisky různě (ne)kvalitních překližkových materiálů. Ne!

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie

Designové kuchyně budoucnosti si vzaly za cíl uchvátit svět krásou samotné podstaty surového dřeva v jeho nekonečném množství podob. Mezi kultovní druhy dřevin patří a patřit bude i nadále teakové dřevo, odrůdy dřeva Wengé, eben, dýha, dub, borovice a exotické druhy jako je drascéna či mahagon.

Že je to luxus? Ano. To není pochyb – jediné, co by se dalo na obranu vysoké ceny říci je fakt, že se dnes již uvědomělejší výrobci kvalitního kuchyňského nábytku trochu více seznámili s problematikou těžko obnovitelných zdrojů, mezi něž lze dřevo rozhodně řadit. Proto se za každý poražený strom vysazuje až 500 nových stromků.

Dřevěné kuchyně, které jsou obrazem budoucnosti kuchyňského designu mají společné také to, že tento ušlechtilý přírodní materiál nechávají vyniknout vedle surového kovu, skla anebo kamene, což by mnozí jistě označili za rustikální projev, nicméně tomu tak rozhodně není, což je vidět již na první pohled. S patinovaným vintage stylem a romantikou venkova nemají moderní kuchyně nic společného. Jde o aktuální, praktické, futuristické a mnohdy až minimalistické útvary, obohacené o živočišnou sílu, kterou těmto kuchynímpropůjčuje právě dřevo.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Lucie Sýkorová

Foto: inmagz.com, trendecoration.com, picturespedia.com, interiorexteriorplan.com, digsdigs.com, iidudu.com, aldovega.com, ezpong.com

23.12.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist