Dřevěný nábytek a dekorace přispějí k útulnému bydlení

Když se rozhodnete, že si pořídíte domů nějaký prvek ze dřeva, určitě neprohloupíte. Váš byt bude zas o něco krásnější a útulnější. Dřevo hladí, hřeje a i ten nejstudenějším příbytek poctivě zateplí. Není divu, že jde o nepřekonaný a nepřekonatelný materiál, který má punc kvality a jedinečnosti. 

Dřevo v různých podobách najdete téměř v každém interiéru. V žádném případě nemusíte hledat pouze v těch veskrze přírodních. Výjimkou mohou být byty zařízené ryze ve stylu puristickém či hightech. Nicméně v běžných obydlích nechybí nějaký ten dřevěný stůl, skříň nebo komoda. Nebo se tady vyskytuje dřevo aspoň jako součást nějaké dekorace.

Dřevo vydrží léta

Investice do dřevěného nábytku, zvláště pokud je v originálním provedení, nepatří sice k těm nejmenším, ale řadí se k těm nejlepším. Dřevo je totiž materiál, který vás nezklame a nikdy nevyjde z módy. Navíc při správné péči vydrží pěkné mnoho let.

Díky moderním technologiím vznikají v dílnách designérů velmi zajímavé kousky, které si vyslouží obdiv všech vašich hostů. Přitom se nemusíte obávat, že se pořízením dřevěného nábytku, ať už se jedná o komodu, stůl, či jen nějakou dekoraci, proviníte proti dobrému vkusu.

Kouzlo tohoto přírodního materiálu můžete vnést k sobě domů nejen prostřednictvím velkých kusů nábytku. Ke zpříjemnění a proteplení atmosféry postačí třeba jen malý dřevěný stolek na květiny, originální věšák na oblečení nebo třeba zrcadlo ve zdobném dřevěném rámu.

K dostání jsou ale také různé pohovky a sofa s nádhernými dřevěnými konstrukcemi. Potřebujete-li rozčlenit větší prostor nebo vytvořit intimní zákoutí například v garsoniéře, můžete k tomu využít dřevěný paraván.

Nepřítelem dřevěného nábytku je hlavně voda

Určitě jste si už všimli, že některý hostitel je prostě důsledný a pod každou skleničku či hrníček dá podtácek. Pravděpodobně má se dřevěným povrchem svou vlastní zkušenost. Pokud se vám však doma stane, že orosená sklenice nechá na vašem dřevěném stolku památku v podobě bílého kolečka, neztrácejte nervy.

Víme, jak ho odstraníte. Smíchejte 2 polévkové lžíce jedné sody a 2 čajové lžičky vody. Vzniklou směs si dejte na utěrku z mikrovlákna a krouživými pohyby přejíždějte skvrnu, dokud úplně nezmizí. Na závěr vyčištěné místo přeleštěte flanelovým hadříkem.

Text: Ivana Kukalová

11.8.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.
TOPlist