Dřevěné vany jsou elegantní, šik a nekonvenční

Dřevo zaručuje dlouhověkost, trvanlivost a příjemný pocit na dotek. Vany z tohoto materiálu jsou výjimečné, nadstandardní a dodají koupeně neobyčejný luxusní vzhled.

134066-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Pokud jde o vany, není dřevo běžný materiál. Ve skutečnosti až donedávna dokonce i myšlenka na dřevěnou vany byla lidem cizí. Nicméně dokonalé nápady návrhářů vedly k vytvoření neobyčejných výtvorů.

Aby si dřevěné vany zachovaly svou přírodní krásu, strukturu a barvu, musejí být pokryté silnou vrstvou vysoce odolného laku, který chrání před poškrábáním, teplem a vlhkostí. Jsou ručně vyráběné a přizpůsobené speciálně pro každého klienta. Jsou tou pravou elegantní volbou pro sofistikovanější koupelny.

Vany jsou vyráběny z mnoha různých druhů dřeva, a to ovlivňuje i jejich celkový design. Nejčastěji se vyrábějí z africké iroko, evropského jasanu nebo velmi tmavého tropického dřeva sapele, které je podobné mahagonu. Setkat se ale můžeme i s borovicovým, cedrovým nebo modřínovým dřevem. Mají i mnoho tvarů a vždy se jedná o originální kousek.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie van

Vany ze dřeva ovšem potřebují i své pravidelné ošetření. Po každém použití je potřeba ji ošetřit nechlorovaným přípravkem a poté utřít do sucha. Dvakrát do roka je potřeba ji naolejovat. Pravidelná údržba o dřevěnou vanu, zajistí její nekonečnou životnost a originální stálost.

Text: Marie Vendelbergerová
Foto: homedit.com, sandraespinetblog.com, newshousedesign.com, luxurytopics.com

1.7.2015 4:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist