Dřevěné sochy do okrasné zahrady

Nemusíte si hned představovat portrét ženy od mistra dřevěné plastiky. Ale ani uštěpačně se zubícího trpaslíka naplácaného ostrými barvami. Ušlechtilý přírodní materiál poskytuje nekonečné možnosti využití pro dekoraci.

129376-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Práce se dřevem je terapeutická. Neposíláme vás objímat stromy, ale jen na malou procházku do jarního lesa. Určitě tu najdete polámané větve, kusy vyvrácených pařezů, zbytky starých kmenů. Stačí je vzít do ruky a ony ožijí. Pohladíte staré vyschlé dřevo a cítíte energii, kterou do něj dlouhá léta ukládaly slunce, déšť, sníh, mráz a matka země. Prapodivné tvary probouzejí vaši fantazii. Pak už stačí jen odnést takový kousek domů, trochu ho upravit a najít mu v zahradě  správné místo. Nebo se můžete opravdu vypravit za řezbářským mistrem a do svého promyšleně komponovaného zahradního zákoutí  umístit jeho umělecké dílo. Nebo si vystačíte s nějakým tím ptáčkem, veverkou nebo ježkem z hobby prodejny? Ani ti nemusí být úplně kýč. Ostatně, co cítíte a co necítíte jako kýč je ve velké míře otázka vašeho osobního vkusu. Věřte, že když dáte před levnými plasty přednost výzdobě ze dřeva, téměř nikdy kýčovitě působit nebude. Protože dřevo  prostě do zahrady patří.

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie

Kousek přírody v zahradě

Samorost není úplně správné slovo. Protože dekorace z kusů volně nalezeného dřeva obvykle jen tak do trávníku nepoložíte. Tu něco ustřihnete, tam přiříznete a podpoříte tak tvar, který vám dřevopřipomíná – někdo v něm uvidí zvířecí figurku, někdo tvář lesního muže a kdo ví co ještě. Někdy skutečně stačí položit třeba do skalky kousek deštěm a větrem ohlazené větvičky a efekt je dokonalý.

Okrasné zahrady – velká inspirativní fotogalerie

Celý článek Dřevěné sochy do okrasné zahrady si můžete přečíst na Magazínu Zahrada

12.3.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist