Dřevěné podlahy

Kam jsou vhodné dřevěné podlahy? Masivní a plovoucí podlahy, volba dřeva, pokládka podlahy, vlastnosti, ošetřování a životnost dřevěných podlah. Je možné dát dřevěnou podlahu do koupelny?

Zařizujete bydlení? Tak pak začněte od podlahy a rozhodně na ni nešetřete. Proč? Pokud zvolíte správně, vydrží vám několik desítek let. Řeč je o podlaze ze dřeva,  která je nejenom pro oko líbivá, ale i na došlap vám zprostředkuje příjemný zážitek. Nechladí jako dlažba, naopak hřeje. O dřevěné podlaze se traduje, že je to něco jako rodinné dědictví, co se spolu s domem předává z generace na generaci. A něco na tom bude, avšak bez pravidelné údržby se tak nestane.

Na mysli nemáme pouze její vytírání, abyste ji udrželi v čistotě. V zásadě nepoužívejte přípravky s odmašťujícími účinky. Neměli byste zapomínat především na ochranu formou pečujících olejů, které dřevu prospívají. Doporučuje se racionální větrání a také zvlhčování vzduchu tam, kde panuje přílišná suchost. Nohy nábytku opatřete samolepicími podložkami, jež ochrání dřevo od škrábanců, které vznikají během posouvání křesel či židlí ze strany na stranu.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist