Dřevěné ploty

Jaké je ideální dřevo na plotové dílce? Druhy plotů ze dřeva, typy dřevin vhodných na ploty, prodloužení jejich životnosti. Způsoby výpočtu ceny dřevěného plotu.

Dřevěný plot – to je nadčasový evergreen, ale především vkusný i praktický doplněk ke každému rodinnému domu. Postavit však plot, aby vydržel několik etap za sebou, je poměrně složitý úkol. Zásadní je vybrat nejenom vhodný druh dřeva, ale také promyslet například umístění branky. Možná se to může zdát zvláštní, avšak jiný plot si zvolí lidé do města a jiný zase na vesnici. Ještě než si finálně vyberete, informujte se u prodejce na vlhkost, kterou v procentech dané dřevo disponuje. Odborníci se shodují na tom, že by v žádném případě nemělo překročit pomyslnou hranici patnácti procent. Také plotové sloupky už se nevyrábějí pouze z betonu, ale i ze dřeva.

Dřevěný plot je proslulý především svou stálostí, avšak bez pravidelné údržby se neobejdete. Nepodceňujte tedy význam ochranných nátěrů.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist