Dřevěné ploty a plotové dílce

Jaké dřevo se hodí na dřevěné ploty? Typy dřevěných plotů, druhy dřevin vhodných na ploty, základy plotu, prodloužení životnosti dřevěných plotů. Jak spočítat kolik bude stát dřevěný plot?

Stejně jako šaty dělají člověka, tak plot dělá zase rodinný dům. Bez plotu se v dnešní době neobejde žádná domácnost, jeho funkce je totiž nezastupitelná. Nejenomže násobí pocit bezpečí, kryje nás před zraky zvídavých sousedů a kopíruje hranice pozemku, ale především znemožňuje pohyb cizích osob. Těmto parametrům zcela odpovídají ploty ze dřeva. Jsou krásné, ale vyžadují pravidelnou údržbu.

Oblíbené jsou tzv. plotové dílce, jedná se o průmyslově vyráběné dřevěné polotovary, které jsou mimo jiné také tlakově impregnovány. Dnešní laťkové ploty disponují různými šířkami a designem se strukturou dřeva. Novinkou na trhu v tomto směru představuje populární akát.

Jakmile budete mít plot postavený, neváhejte s instalací domovního zvonku a také poštovní schránky. Finální tečku pak ztělesňuje kovový nebo tepaný štítek s příjmením umístěný na brance.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist