Dřevěná podlaha v koupelně? Proč ne!

Tradičně se jako podlahovina do koupelny používá dlažba. Většinou o tom lidé ani nepřemýšlí a zkrátka automaticky sáhnou po „dlažbě“ a nebo po „kachličkách“. Proč ale nezvolit dřevěnou podlahu? Je to efektní, teplé a příjemné na dotyk a je to přirozené řešení.

V drtivé většině se výtka na stranu dřevěné podlahy točí kolem nasákavosti dřeva a vlhkého prostředí v koupelně. Stačí si ale uvědomit, že dřevo se již celá tisíciletí používá jako stavební materiál budov, které musí odolávat povětrnostním podmínkám a např. slavné italské město Benátky stojí na dřevěných pilotech. Pokud tedy na jedné straně dřevo snese takové prostředí, pak není důvod k tomu, aby neobstálo v běžné koupelně.

Několik důležitých zásad

Vzhledem k tomu, že dřevěná podlaha v koupelně je skutečně něco atypického (byť je to vlastně nelogické), tak je dobré se při nákupu dřevěné podlahy uvažované do koupelny dodržovat několik základních pravidel.

1. nejlépe je pořizovat dřevenou podlahu do koupelny od firmy, která se koupelnami zabývá.

2. pokud kupujete podlahu od „normálních“ podlahářů, nechte se písemně ujistit, že právě vámi zvolená podlaha je do koupelny vhodná.

3. kvalita a hlavně trvanlivost dřevěné podlahy v koupelně je daná jednak samotným materiálem podlahy, ale současně také její pokládkou. Pokládka musí být „těsná“, jednotlivé díky musí k sobě lícovat tak, aby vlhkost nevnikala do podkladu. Podlaha musí mít voděvzornou  povrchovou úpravu a platí to i pro zalištování podlahy.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

4. záruční list musí rovněž obsahovat informaci o vhodnosti zakoupené podlahoviny do koupelny.

Pamatujte na to, že pokud koupíte „jen tak nějakou podlahu“ ze dřeva či laminátu a položíte ji do koupelny, tak to bude otázka několika dní, než se začne podlaha lidově řečeno kroutit.

Podlahy – velká inspirativní fotogalerie

TIP: i do koupelny pod dřevěnou podlahu je možné dát podlahové vytápění. Podlahovina tak ale bude muset splňovat jednak parametry podlahoviny vhodné do koupelny, ale současně také musí být označena jako podlahovina, pod kterou může být položeno podlahové vytápění. Na to nezapomínejte!
Další inspirace pro vaší koupelnu ve článku Je retro koupelna moderní a nebo ne?

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie


Red.

Foto: koupelny-mares.cz, Ideal standard

 

5.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist