Dřevěná okrasa na vašich oknech

Pryč jsou časy, kdy se žaluzie montovaly mezi dvě skla okna a pokud se zasekly, nebylo možné s nimi hnout. Žaluzie dnes zažívají boom, který jejich tvůrce jistě před mnoha lety vůbec nenapadl. Barvy, které změní vaši domácnost k nepoznání, nebo dřevo, které budete hrdě ukazovat sousedům. Stačí si jen vybrat, tak směle do toho!

126576-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pokud se rozhodnete, že právě žaluzie budou tím, co upoutá vaši návštěvu a nadělá vám v bytě parádu, jsou pro vás dřevěné nebo bambusové žaluzie jako stvořené. Právě bambus je jedním z nejnovějších trendů ve stínění v Evropě, proto by jistě tento přírodní materiál neměl jen tak minout vaši pozornost.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie oken.Bambusová odolnost

Nemusíte mít strach, že by se vám přírodní žaluzie začaly například vlivem vlhka a tepla kroutit. Výrobci se dušují, že bambusu zaručuje neobyčejnou tvrdost a pružnost vysoký obsah křemíku.

Díky lakování s obsahem UV filtrů, které zaručí stálou barevnost, a díky kvalitnímu lepení lamel, můžete žaluzie bez obav nainstalovat i v koupelnách, na toaletě nebo do zimní zahrady. Dejte si ovšem pozor na to, aby byla místnost, ač vlhkostně a tepelně nestabilní, dobře odvětrávaná.

Dřevěná klasika

Originálně a zároveň velice vkusně působí i žaluzie ze dřeva. Ty však mají větší omezení než bambusové žaluzie, proto je třeba jejich použití a umístění konzultovat s odborníky.

A pokud vám přece jen mohutné dřevěné lamely na oknech připadají až příliš výrazné, nebojte se pohrát si s barvou u obyčejných plastových či hliníkových žaluzií. Výrobci nabízejí barevnou paletu svým rozsahem ne nepodobnou barvám na stěnu. Není potom problém mít v každém pokoji jiné žaluzie, díky správně zvolení barvě lahodící oku a zahalující pokoj do jemných pastelových odstínů.

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie

Pro alergiky

A proč ještě investovat spíše do žaluzií než do závěsů a záclon? Vzpomeňte si, jak černá voda vždycky ze záclon po půl roce, kdy jste se konečně rozhodly je vyprat, tekla. Většinou se jednalo o prach, na kterém v dnešní době plné alergiků nenajdete nic dobrého. Na záclonách se malý popílek uměl pořádně držet.

Pokud se rozhodnete pro žaluzie, budete mít i tento problém z poloviny vyřešen. Dnes už totiž mají žaluzie antistatickou úpravu a pokud na nich přece jen nějaký prach ulpí, není problém jej jednoduše setřít.

Martina Tlachová
Foto: Samé žaluzie, Sun professionals, Žaluzie Havel

18.6.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist