DOTEK AFRICKÉHO SLUNCE NA KONCI PRAŽSKÉ ZIMY

Chcete se již po dlouhé zimě letně naladit a zároveň podpořit dobrou věc? Tak přesně od toho tu je již tradiční PLES AFRIKA, který v pátek 3. dubna 2009 pořádá v pražské Lucerně Humanistické hnutí. Tentokrát s podtitulem „za svět bez válek a chudoby“.

118507-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

„Ples Afrika je již léty prověřená akce, která se letos koná již podvanácté na sklonku zimy. Lidé se zde můžou příjemně letně naladit a zároveň podpořit projekty Kampaně lidské podpory na kterou výtěžek večera  jde,“ uvedla k akci jedna z organizátorek z Humanistického hnutí Lucie Tamášová. PLES AFRIKA se letos poprvé uskuteční v rámci Světového pochodu za mír a nenásilí. „Pochod je velkolepou mezinárodní akcí, která má dát najevo nesouhlas všech zúčastněných ať už osobností či organizací, s rostoucím násilím nejen na úrovni politické, ale také v mezilidských vztazích,“ představila účel pochodu organizátorka Lucie.

Během dvanáctého plesu ve velkém sále pražské Lucerny se můžou hosté těšit na pestrou nabídku hudebních i tanečních vystoupení. Zahrají kapely jako například Čankišou, Tam Tam Batucada či Ekvátor. Vzorem pro všechny tanečníky pak můžou být ukázky vystoupení skupin Batocu, TiDiTaDe či Centrum tance. Chybět nebude ani výstava afrických fotek a promítání.

Letní charakter celé akce láká každý rok stovky až tisíce lidí, aby si na sklonku pražské zimy oblékli letní oblečení, obuly žabky a vyrazili si užít afrických rytmů a letní atmosféry.

Kampaň lidské podpory, na jejíž podporu je pravidelně PLES AFRIKA pořádán, je mezinárodní projekt Humanistického hnutí v rámci kterého se lide z Evropy a Afriky snaží   vzájemnou spolupracívyřešit problém základních lidských potřeb. Činnost každého v rámci kampaně je čistě dobrovolná, nemá však humanitární charakter. Veškeré projekty, které tato kampaň zahrnuje, jsou založené na principu solidarity, reciprocity a autoorganiazce lidí v prostředí, ve kterém žijí. To znamená, že učí lidi přistupovat k řešení problémů aktivně a odnaučuje pouhému pasivnímu čekání na pomoc. Nejznámějším projektem Kampaně lidské podpory je v České republice bezesporu „Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku“. Díky českým adoptivním rodičům, chodí v afrických zemích do školy kolem šesti tisíc dětí. V afrických zemích se pořádají například také kurzy alfabetizace, hygienická osvěta, zakládají se centra naděje či zdravotnická zařízení.

Vstupenky na 12. ročník PLESU AFRIKA můžete zakoupit v prodejních sítích TicketPro nebo v Humanistickém centru Dialog, Národní 9, Praha 1 v rozmezí od 9 do 17. hodin. Více informací naleznete na stránkách www.plesafrika.cz

26.3.2009 12:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist