Dostane nájemník výpověď bez udání důvodu ?

Výpověď bez udání důvodu by mohl dostat nájemník v případě, že vstoupí v platnost nový občanský zákoník předkládaný ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS). Nájemník, by pak musel majitele nemovitosti uposlechnout, vyjít vstříc jeho libovůli a byt do dvou let opustit. O návrhu bude ještě jednat koalice a teprve pak může vstoupit do fáze schvalování.

108747-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Podle profesora a předního odborníka na občanské právo Jiřího Švestky z právnické fakulty UK v Praze však bude případný proces zavádění zákona do praxe trvat od současné doby přibližně 5 až 6 let.

Případné obavy jsou ale zatím předčasné, neboť zákon musí být nejdříve schválen. Současná vládní ODS se navíc již před třemi lety pokusila podobný zákon prosadit, ale narazila na všeobecný odpor ve směňovaně bez ohledu na skutečnost, že tehdejší podoba navrhovaného zákona nebyla tolik „tvrdá“ a uvažovala výjimky pro občany starší 70 let.

Text předkládaného občanského zákoníku je možné komentovat na adrese www.justice.cz

Red.

17.6.2008 12:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist