Dopřejte svým dětem každodenní dobrodružství. V posteli…

Co pořád vymýšlet nudícím se dětem v době karantény? Můžete jim připravit dobrodružný výlet, či pobyt ve stanu… přímo v dětském pokoji! Uvidíte, že vybavit pokojík tak, aby si v něm dítka užili díky své nekonečné fantazii dobrodružství, se vyplatí i později, až se svět vrátí k normálu.

obr.3_babatude-boutiquebun-van-bed-and-room-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Babatude Boutique

Všichni se chceme cítit doma příjemně a každý z nás tam touží mít třeba jen malý koutek pouze pro sebe. Děti jsou na tom stejně a určitě ocení, když v tom svém království budou mít originální útočiště, kde si budou moci hrát i snít. A hlavně rozvíjet svou fantazii, která je právě u dětí nedílnou součástí jejich osobnosti.

Postel musí být pevná a bezpečná

Stěžejní součástí zařízení dětského pokoje je především vhodná postel. Ta musí být samozřejmě hlavně pevná a bezpečná. Požadavky na velikost, konstrukci a bezpečnost se mění s věkem dítěte. Nicméně by každopádně měla mít stabilní konstrukci a kvalitní tužší matraci, která je v ideálním případě umístěna na lamelovém roštu kvůli dobrému odvětrávání.

Lehací plocha by měla být ve výšce 30 až 50 centimetrů a měla by být delší alespoň o 20 centimetrů, než je aktuální výška dítěte.

Nadchněte své děti!

To jsou základní ukazatele, jimiž bystě se měli řídit při výběru postele. A vy se můžete rozhodnout, zda sáhnete po standardní válendě či palandě, nebo jestli se poohlédnete po něčem, co vaše dítě rozhodně naprosto nadchne.

Ptáte se, jaká postel by to měla být? Může to být lůžko ve tvaru mušle určené pro vodní panny a princezny, nebo třeba autobus pro řidiče, kteří se nemohou dočkat, až zasednou za skutečný volant.

Zahraniční, ale už i některé české obchody a e-shopy nabízejí různé originální kousky nábytku i zajímavé doplňky, díky nimž se vaše děti přenesou do světa kouzel, pohádek či filmů.

Připravte dětem prostor k dobrodružství

Známé je také pravidlo, na které mají myslet všichni rodiče při zařizování dětského pokoje, že kromě zóny na spaní jejich potomek potřebuje pracovní místo a koutek na hraní. A právě ten můžete snadno nejen oddělit od ostatního prostoru, ale i obestřít nějakým tajemstvím.

Stačí k tomu třeba indiánské týpí nebo pirátská loď. Uvidíte, že vaše dítě se rázem stane hrdinou spousty příběhů a zažije v jedné jediné místnosti spoustu dobrodružství.

 

8.4.2020 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist