Dopřejte svému zdraví něco nevšedního. Zaplavte si doma proti proudu

Plavání patří dlouhodobě k nejoblíbenějším sportům. Je vhodné pro všechny bez ohledu na věk či fyzické dispozice a patří mezi účinnou podpůrnou metodu rekonvalescence po úrazech a operacích. Pobyt ve vodě navíc skvěle uvolňuje tělo i mysl. Jedním ze způsobů, jak si tuto fyzickou aktivitu můžete ozvláštnit, je plavání v bazénu s protiproudem.

perex_titulka-2-1100x618.jpg Zdroj: usspa.cz

Námaha, která stojí za to

Oproti klasickému plavání je pohyb proti proudu o trochu náročnější. Pokud však překonáte prvotní obavy, zjistíte, že vám může přinést řadu výhod. Díky působení protiproudu se aktivuje hluboký stabilizační systém. Svaly, které jsou jindy zvyklé mít volno, začnou pracovat a posilují se. Tlak vody zároveň zrychluje krevní i lymfatický oběh. V neposlední řadě je k překonání protiproudu v bazénu je potřeba použít více energie a síly, což napomáhá efektivnějšímu spalování kalorií i zlepšování fyzické kondice.

Teplota hraje roli

Myslíte, že čím studenější voda, tím líp? Opak je pravdou. Ideální teplota pro plavání se pohybuje mezi 26 a 27°C. Teplejší voda je pak vhodná k relaxaci, nebo pro děti, které se s tímto živlem teprve seznamují a zkouší první tempa.

Bazén s protiproudem swim spa – Celoroční plavání u vás doma

Možnost pilovat plavecký styl po celý rok v pohodlí domova, a zároveň rychle regulovat teplotu vody skvěle propojují termální bazény s protiproudem swim spa. Jsou vybaveny šesti tryskami vhodnými k intenzivnímu plavání i jemné masáži po výkonu. Teplotu vody lze nastavit až na 38°C, což oceníte nejen v zimě, ale i v momentě, kdy se chcete uvolnit po náročném dni a pořádně prohřát celé tělo.

Bazény swim spa jsou navíc skvělým důkazem toho, že nemusíte mít na zahradě velkou vodní plochu, abyste si radost z plavání a vodní relaxace užili naplno.

6.8.2020 10:49 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist