Dopřejte si relaxaci v zahradní houpačce nebo houpací síti

Jak si nejlépe užít odpočinek na zahradě? S dobrou knihou na houpačce! Houpání není jen zábava pro děti, uvolňující pocit beztíže ocení i většina dospělých. Pojďte se vybrat, v čem si schrupnete!

1amazonas-haengematten-gmbhamazonas-palacio-hängematte-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: . AMAZONAS Hängematten GmbH

Ať už uvažujete o nákupu houpačky, sítě, nebo křesla, dobré je si nejdříve promyslet, jestli máte na zahradě dostatek vhodného místa. Přece jen ho tyto kusy nábytku potřebují o něco víc než obyčejná lavička. Také by měly korespondovat s celkovým charakterem zahrady. Obecně platí, že do malých zahrad se nehodí houpačky s robustními konstrukcemi z masivního dřeva.

V přírodě přírodně

Jedná se samozřejmě především o dřevo, které pěkně vypadá a je příjemné na dotek. Ať už bude chladno nebo vedro, dřevěná konstrukce nebude studit ani se nerozpálí tak, že byste se na ni nemohli posadit.

Cenově nejnáročnější, ale zároveň nejtrvanlivější jsou výrobky z teaku. Ten je díky tomu, že má vysoký obsah kaučuku a teakového oleje, odolný nejen vůči povětrnostním vlivům a střídání teplot, ale také proti různým škůdcům.

Mezi lehčí konstrukce patří ty z exotických dřevin, jako jsou eukalyptus, mahagon, orinoko nebo akácie. Borovice a smrk už patří mezi ty masivnější. Všechny sice vyžadují občasnou údržbu a mají kratší životnost, ale jsou zase cenově dostupnější.

Nebojte se kovu a plastu

Někdo je možná zastáncem toho, že kovové zahradní houpačky nejsou příliš elegantní, nicméně jsou poměrně kvalitní, téměř bezúdržbové, stabilní a mají dlouhou životnost. Jejich cena sice závisí na povrchové úpravě, ale se dá říci, že jsou poměrně levné.

Snadno cenově dostupné a zcela bezúdržbové jsou houpačky z plastu. Ty jsou však určeny spíše dětem a osobám s malou hmotností vzhledem k tomu, že plast není příliš odolný proti venkovním povětrnostním podmínkám a snadno dochází k jeho narušení.

Zavěste se!

Chcete-li se pohodlně zhoupnout a přitom nemáte kam postavit velkou houpačku, můžete vyzkoušet závěsné varianty. Závěsné křeslo může být určené pro jednu i více osob. Jeho výhodou je navíc to, že se nemusíte houpat pouze dopředu a dozadu, ale můžete podle libosti měnit směr pohybu. Zavěšuje se na pevný trám, pergolu nebo silnou větev.

Pokud si potrpíte na romantiku, neměli byste opomenout houpací síť. Právě v ní se nejvíce uvolníte, zklidníte a zasníte. Je to nejen díky tomu, že se vlastně vznášíte vleže nad zemí, ale také proto, že podélný pohyb zleva doprava na vás působí stejně, jako kdybyste se pohupovali v dětské kolébce.

6.5.2020 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist