Dopřejte si pohodlné posezení v sedacím pytli

Stylový bytový doplněk, nebo praktické a pohodlné sezení? Oboje. Seznamte se sedacími vaky, ze kterých už se nikdy nebudete chtít zvednout. Jsou stylové, vyrábějí se v celé škále barev a vzorů a můžete je využít všude – od dětského pokoje, po obývák či terasu. A další výhodou je, že si je můžete sami udělat!

2lujo_kyoto-indoor-bean-bag-collection-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Lujo

Už jste měli tu čest vyzkoušet si, jak se sedí v sedacím pytli? Pokud ano, jistě víte, o čem mluvím. Pokud ne, doporučuji okamžitě vyzkoušet. Zajeďte si do nákupního centra, nebo do obchodního domu a zamiřte rovnou do prodejny s nábytkem či domácími potřebami. A posaďte se. Lépe řečeno: rozvalte se. Materiál, kterým je sedací pytel naplněn, se přizpůsobí křivkám vašeho těla a konečně to tak nebudete vy, kdo se při sezení musí přizpůsobovat.

„Fatboy“ neboli sedací vak

Stejně jako se ze značky bot Keds utvořilo často používané slovo „kecky“, ze značky Fatboy se pomalu stává souhrnný název pro všechny typy sedacích pytlů. Pokud tak někde narazíte na tento název, řeč je o těchto plněných pytlích.

Ty nejsou určené pouze na sezení. Stejně tak dobře je můžete využít i na ležení, odpočinek, jako podpěru brady při čtení, či jako relaxační polštář k televizi. Ptáte se, čím jsou tyto sedací pytle plněné? Jedná se o měkký, přizpůsobivý výplňový materiál – většinou to jsou polystyrenové kuličky.

Odolné materiály vhodné do domácnosti s dětmi i zvířaty

Většina sedacích pytlů je už v dnešní době vyrobena z vysoce odolných materiálů. Látky, ze kterých jsou pytle vyráběny, jsou tak velmi často odolné vůči protržení, ošoupání a kolikrát i prokousání, pokud vlastníte doma takto ofenzivní typ domácích mazlíčků.

A nezapomíná se ani na děti. Kvůli nim mají některé vaky systém několikanásobného zapínání, aby u dětí nedošlo například k vdechnutí výplňového materiálu.

Pokud se bojíte, že vak zamažete, i pro vás je zde řešení – voděodolná potahová látka. Tento druh látky můžete snadno kdykoli přejet vlhčeným hadříkem a nečistoty z něj snadno setřít. Takto odolný pytel můžete vzít s sebou třeba i na zahradu. Pokaždé ovšem záleží na vlastnostech konkrétních pytlů, proto si vždy pečlivě pročtěte, s jakým sedacím fatboyem máte tu čest.

Jak vybrat velikost a tvar

Na trhu seženete ohromné množství tvarů i velikostí sedacích pytlů. Před pořízením si tak položte otázku, na co chcete vak primárně využívat. Pokud na ležení, vybírejte vak v typickém tvaru „polštáře“, který má alespoň jednu velikost delší než 180 cm. Jestliže chcete vak spíše na sezení, můžete sáhnout taktéž po tvaru polštáře, opět však dejte pozor na rozměr. Alespoň jedna strana by měla být natolik dlouhá, abyste se o ni mohli pohodlně i opřít.

Dalším velmi oblíbeným tvarem na sezení je „hruška“ – díky ní můžete sedět poměrně vysoko a opora pro záda zde taktéž nechybí. Existuje samozřejmě i mnoho dalších tvarů a velikostí sedacích vaků, nejlepší pro vás však je, když si vak sami nejprve vyzkoušíte. Jedině tak poznáte, ve kterém z druhů fatboyů se vám lenoší nejlépe.

TIP LIVING: Vyrobte si svůj vlastní originální sedací vak. Opravdu to není tak těžké, jak se může zdát. Stačí sehnat výplňový polystyren, látku a můžete se pustit do tvoření. Výroba sedacího vaku vás navíc vyjde mnohem levněji než jeho koupě a zabere vám asi 30 minut. Chcete udělat radost svému dítku a vyrobit mu hezký sedací vak do pokojíčku? Pak se nechte inspirovat:

Autor: pas

5.11.2020 4:05 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist