Dopřejte si klid

Ložnice je společně s koupelnou jistě tou nejintimnější částí interiéru. Je určena nejen spánku, ale také relaxaci a uvolnění před tím, než zhasnete a zavřete oči. A některé věci vám v tomto mohou pomoci a jiné naopak do ložnice opravdu vůbec nepatří.

118289-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Spánku by neměla bezprostředně předcházet jakákoliv namáhavá práce, stejně jako žádné starostlivé rozrušení nebo komplikované přemýšlení. Žádné neodbytné myšlenky, které nedovolí usnout a nebo umožní jen velmi mělký spánek.

Žádná pracovna v ložnici

Jinak řečeno, jako první věc, jenž do ložnice rozhodně nepatří, je jakýkoliv pracovní nástroj, pracovní stůl, počítač atp. Tyto věci asociují námahu a stav vzpřímené bdělosti. Našim cílem je ale naopak opojný klid.

A žádná televize

Dalším rušivým předmětem je bohužel v ložnicích velmi zdomácnělá televizní obrazovka. Informace, které zvukem a obrazem předává, mohou sice na jednu stranu působit jako anestetikum a uklinbat, či spíše „utlouci“  člověka do bezvědomí, ale většinou upoutají naší pozornost a nutí nás k reakcím a způsobují nežádoucí rozrušení.

TIP: zkuste si před spaním dostatečně vyvětrat (doporučená teplota je cca 16°C)  a použít pak např. nějakou vonnou tyčinku, uklidňují je třeba ambra, ale nepřežeňte to, na místnost do 20 m2 postačí ¼ tyčinky. A pak  si  pusťte klidnou hudbu, kterou doprovodíte tlumeným intimním osvětlením.

Red.
Foto: Nuevalinea

29.1.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist