Doplňky obytného exteriéru

Teplé jarní počasí přirozeně láká k posezení na zahradě a nebo jinde v obytném či obývatelném exteriéru. Sluneční záření je příjemné, a to zejména na jaře, kdy ještě nedosahuje takové intenzity, ale v létě jistě každý uživatel ocení možnost trávit svůj volný či jiný čas v chladivém stínu. A od toho jsou zde slunečníky. A když se budete chtít bavit se stejnou nevázaností, jako to umí malé děti, můžete si na zahradu koupit ještě třeba dřevěnou houpačku. Takových příjemných doplňků existuje celá řada a všechny mají jedno společné: jsou pro venkovní použití.

118260-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Dříve, než se nechá zákazník zlákat ke koupi nějakého doplňku obytného exteriéru, měl by si jen pro pořádek uvědomit několik základních a v důsledku praktických skutečností. Mezi dnes již velmi širokou nabídkou je možné nelézt celou řadu výrobků, které jsou tzv. určeny pro venkovní použití, lákají nízkou pořizovací cenou, ale sloužit budou bez problémů schopny jen jednu až dvě sezóny. Pak si výmluvným způsobem řeknou o výměnu.

Povrchová úprava a reklamace

Každý výrobek určený pro „venkovní použití“ by měl mít speciální povrchovou úpravu, které mu dovolí odolávat vlivu klimatických změn, tedy např. dešti či horku. Stejně tak bychom si mohli dovolit očekávat, že takový nábytek tzv. více vydrží a nebude náchylný k destrukci jako porcelánová soška. Pro zákazníka z toho vyplývá, že by si měl vždy při nákupu nechat vystavit paragon, kde bude jasně napsáno, že tento konkrétní produkt je určen pro venkovní použití. Tímto způsobem je možné se pojistit pro případ eventuální reklamace.

Bytové doplňky: inspirativní fotogalerie

Karel Sovák

Foto Zahradní Ráj, s.r.o

8.6.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist