Domy v korunách stromů

Také jste v dětství toužili po domku v korunách stromů, po bydlení ve větvích, mimo dosah rodičů a civilizace? Chtěli jste mít tajné útočiště, místo, kam mohou jen vaši přátelé a nikdo jiný? Takové bydlení však mohou mít i dospělí, nejen děti. Vyhledávají ho lidé milující přírodu, kteří v jejím lůně takzvaně dobíjejí baterky.

133322-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: archiv redakce

Ve většině případů se jedná o dům, jehož kostru, oporu či základ, jak chcete, tvoří vzrostlý a někdy již hodně věkovitý strom, který nabídne šťastným majitelům své větvoví jako oporu jejich domu v korunách stromů.

Pro každého obyvatele takového domu v korunách stromů by měl být na první příčce osobních hodnot respekt k přírodě. Stromy, ač dřevění přesto živí hostitelé si zaslouží obdiv a měli bychom se k nim všichni chovat s úctou. Jsou jako my lidé, mají svou historii, svou duši a měly by mít i naše uznání.

Abychom byli zcela konkrétní, uvedeme příklad. Necelé dvě hodiny cesty od Paříže naleznete dvousetletý kaštan, majestátní strom, který ve své koruně poskytuje v chatě v přírodním duchu skvělé ubytování. Pobyt uprostřed přírody, ubytování v nádherné nedotčené krajině přírodního parku v Normandii v oblasti Le Perche si můžete užít i vy. Je to ráj na zemi, tedy spíše v korunách stromů. Dřevěná chata má místností více než dost: ložnici, obývací pokoj, malou kuchyň a prostorný sprchový kout s WC. V přízemí je další prostor, kde lze ubytovat případné hosty. Obrovské větve kaštanu hostitele prostupují chatu různými směry. Zde nelze žít jinak než v symbióze s přírodou.

Milovníci přírody, kteří dokážou respektovat zákonitosti tohoto místa, si zde mohou objednat i ubytování. Kontakt, ceník a galerii naleznete na stránkách www.perchedansleperche.com, jak ve francouzštině, tak v angličtině. Výhled z mnoha oken, probleskující stíny listů a výhled na oblohu vás ani na chvíli nenechá na pochybách, že trávíte příjemný čas v koruně stromu. Je to ideální místo pro ty, kteří rádi relaxují nebo i tvoří, například píšou nebo kreslí v inspirativním prostředí.

Ať už takový dům v korunách stromů vypadá jakkoli, ať připomíná vosí či ptačí hnízdo, chaloupku na kuří nožce, rozhlednu nebo loď, vždy je to fascinující místo, které ovládne člověka, který se na takovém místě objeví. Pro někoho může znamenat příjemnou dovolenou strávenou na pěkném místě a pro jiného celoživotní filozofii.

Chcete-li se dozvědět další informace o bydlení v souladu s přírodou a o bydlení v domech z přírodních materiálů, nahlédněte do našich článků. „Hobití domy nejen pro fanoušky filmu“ anebo „Bydlení ve slaměných domech“.

Text. Zuzana Bohdalová
Foto: dansmonarbre.com, oldskull.net, cabanes-de-bretagne.com, linternaute.com, guide-du-perigord.com, amabois.fr, lacabanedubiosdormant.be, monnuage.fr, ornetourisme.com, lesamazonesducanape.fr, maison-deco.com, chronic2k11.com, loiretourisme.com,mesnuitsnomades.com,  caabanesdesgrandslacs.com, camping-cyclamens.com, nidperche.com, ngf-golf.com, yelomart.fr

25.7.2013 12:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist