Domy s interiérovými jezírky

Chytrý a zajímavý nápad pro interiéry jsou interiérová jezírka. Pro vaši inspiraci jsme sesbírali na 20 návrhů, jak takto vybavené interiéry mohou vypadat. Inspirace vznikla na východě, ve starověkém světě, ovšem oblibu si tato filosofie posléze získala i v moderním západním světě. Voda a zahrada jsou synonymem míru a prosperity. Voda, rybníček či jezírko jsou pro každý interiér velkým přínosem.

133508-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: archiv redakce

Relaxační účinek díky vodě

Esteticky zcela výjimečná zákoutí v interiéru dokáže vytvořit právě vodní plocha s rostlinami a rybkami. Kombinace takových prvků je v interiéru poměrně nezvyklá a tudíž vždy zajímavá na pohled a taktéž s velkým relaxačním účinkem. Zvláště v netradičně koncipovaných interiérech je mnoho míst, kam lze interiérové jezírko umístit.

Kombinace s vodním prvkem

Chcete-li dát svému interiéru nový směr, není lepší cesta než do něj pořídit vodní prvek. Skvělou kombinaci poskytne ještě rostlinná výsadba v jeho okolí, případně i živý strom prorůstající místností, zkrátka vícero přírodních prvků. Zvláště skvěle se vyjímají vodní miniplochy v atriích. To jsou zároveň ideální místa pro pěstování rostlin.

Tropické interiéry

Dalšími místy, kam se interiérová jezírka skvěle hodí a vytvoří jejich nedílnou součást, jsou tropické interiéry. Atmosféru takřka jako na skutečném jezeru vytvoří dřevěná loďka na vodě. Poblíž plochy se bude hodit malé pohodlně vybavené posezení.

Nechejte se prostřednictvím fotogalerie přenést tak trochu do světa snů, a pokud máte možnost, pouvažujte nad realizací vodního prvku i ve vašem interiéru.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homemydesign.com

14.4.2015 12:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist