Domy budoucnosti – vyrazí vám dech

Koncepty nebo-li návrhy domů jsou často krásné, ale mnohdy zůstává jen u nich. Stavba by byla velice nákladná nebo za dostupných technologií neproveditelná. Dva neobvyklé domy, které vám dnes představíme, se ale stavět budou!

134172-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Pojetí domů v budoucnosti je vždy velice zajímavé a každý z architektů na něj nahlíží jinak. Jeden z pohledu použití moderních materiálů, které odolávají extrémním vlivům, nebo se stávají zásobárnou energie, pro jiného zase neexistují hranice a je schopen tvořit obydlí pod zemí či pod hladinou moře.

Takových výrazných konceptů vznikají každý týden po světě stovky. Ne každý z nich se však ukáže realizaceschopný. I přesto je ale co obdivovat.

Casa Brutale

Pod tímto neromantickým názvem se skrývá moderní koncept domu, který těží z neskutečného umístění a díky obrovským oknům také z výhledu. Architekti z OPA (Open Platform for Architects) zapustili konstrukci do nitra útesu na jednom z řeckých ostrovů. Použitím materiálů jako je beton, dřevo a sklo vytvořili minimalisticky luxusní interiér jak z futuristického filmu.

Nespornou výhodou domu je absolutní hluková bariéra, tepelná izolace a možnost využívat vodu jako zdroj energie. Přední stranu místo fasády tvoří silné sklo, které propouští do domu dostatek světla a zároveň nabízí skvostný výhled. Dalším velmi zajímavým prvkem domu je bazén, který slouží také jako střecha. Díky prosklenému dnu získává první podlaží nezaměnitelnou atmosféru.

Cliff house

Nápad vznikl v hlavách architektů z Modscape, kteří se zabývají modulárními stavbami. Jejich výhodou je samozásobitelnost energetickými zdroji, ekologičnost, mobilnost a moderní vzhled. V případě Cliff house se zavrtala do skály železná konstrukce, na kterou se modul zavěsil a připevnil.

Pokoje v interiéru leží pod sebou a jsou propojeny schodištěm nebo výtahem. Dostatek světla z prosklené fasády osvětluje minimalisticky zařízený prostor, ze kterého je dechberoucí výhled na oceán.

Na stavbu obou konceptů si budeme ještě muset počkat, protože se zatím shánějí finance. V mezičase oba týmy pracují na nosnosti konstrukce a bezpečném ukotvení domů.

Sabrina Harisová
Foto: Homedit.com

13.7.2015 12:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist