Domov podle Feng shui – snadno a rychle

Určitě už jste o Feng shui slyšeli, nikdy se vám ale nechtělo studovat pravidla tohoto myšlení? Tady je pár základních tipů, podle kterých poznáte, jestli máte domácnost zařízenou tak, aby jí mohla nerušeně protékat životní energie, která vám dodá klid i elán. Třeba bude stačit jen trošku posunout postel. Tak se rozhlédněte po bytě a pojďte do toho!

112217-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Začněme v té nejdůležitější místnosti, která vám dodává tu nejpotřebnější energii – v ložnici. Jak je na tom vaše postel? Dotýká se její čelo stěny, je zastrčená v rohu nebo je umístěná uprostřed místnosti? Podle Feng shui je nejlepší, pokud je ukotvená alespoň jednou stranou, nejlépe čelem, ke stěně a z obou bočních stran je volně přístupná.

ložnici samozřejmě nemá co dělat televize, počítač nebo rotoped. A překvapivě podobně je to i s rostlinami – v ložnici mají své místo jen v případě, že je místnost dostatečně prostorná. Pokud chcete energii této místnosti využít skutečně do posledního, na noc byste měli zavírat všechny dveře, a to jak od skříněkzásuvek, tak i na chodbu.

Feng shui bydlení: inspirativní fotogalerie

Vyházejte nepotřebné věci!
Jak to vypadá s vchodem do bytu? Používáte předsíň jako malý sklad, kde se přes sebe válí boty deštníky a bundy? Možná to zní přehnaně, ale podle Feng shui si nepořádkem před vstupními dveřmi blokujete štěstí. Nemá se k vám totiž přes to haraburdí jak dostat.

S tím souvisí i další bod – máte problém se rozloučit se starými věcmi? Občas je až neuvěřitelné, kolik toho jako lidé dokážeme nashromáždit, obklopujeme se věcmi, které přitom vůbec nepotřebujeme. Stejně tak je to podle Feng shui i s myšlenkami, proto je potřeba přecpané pokoje uklidit, aby nás zbavily zbytečného stresu.

Vpusťte domů trochu sluníčka
Jak to vypadá doma se světlem? Máte dost oken, takže sluníčko si k vám do bytu najde cestu samo? Nebo naopak bydlíte v nižším patře, naproti stojí vyšší budova a musíte mít téměř pořád rozsvíceno? Podle Feng shui je ideální mít doma dostatek světla, a to tak, že i tmavé rohy prosvětlíte jasnými barvami nebo třeba pomocí zrcadel, můžete ho oživit i pomocí rostlin.

Ty jsou vůbec důležité. Nemusíte mít doma rovnou prales, ale pokud máte sem tam rostlinku, byli by vyznavači Feng shui z vaší domácnosti nadšeni. Pokud ale máte jednu umírající palmu nebo snad vůbec nic, ochuzujete se o kousek přírody, který by neměl v žádné domácnosti chybět.

A jak to máte vy?
Feng shui se zaměřuje nejen na rozmístění nábytku v bytě, ale i na vás samotné. Jak to máte třeba s placením účtů? Pokud všechno necháváte na poslední chvíli a ve stole máte speciální zásuvku, ve které jsou jen nezaplacené účty a upomínky, sami víte, že to není ten nejlepší způsob hospodaření. Feng shui se právě takovému chování snaží svojí filosofií zabránit.

Martina Gajdošová
Foto: fengsuej.com, blog.cz, ning.com, elledecor.com, messagenote.com, msjoint.com, fengshuifromtheheart.com

11.7.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist