Domov plný pohody a relaxace – jaký by měl být?

Ať už se vracíte odkudkoliv, měli byste po příchodu domů pocítit uvolnění. Veškerý celodenní stres by z vás měl opadnout, jakmile za sebou zavřete dveře. Pakliže jsou návraty do vašeho domova provázeny spíše opačnými pocity, je zřejmé, že něco není v pořádku…

115798-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

V první řadě pořádek
Abyste se domů vraceli rádi, je nezbytné mít doma uklizeno. Pohled na rozházené oblečení, krabice, knihy či špinavé nádobí, přetékající přes celou kuchyňskou linku rozhodně nikoho nepotěší. Zařízení vašeho domova by proto mělo vycházet z potřeb mnoha druhů různých úložných prostormateriálů, pokud možno co nejméně náročných na údržbu.

Veledůležité barvy
I když jsou barvy v interiéru velmi často omílaným tématem, lví podíl na atmosféře bytu či domu se jim rozhodně upřít nedá.  Pokud si chcete doma skutečně odpočinout, držte se spíš neutrálních tónů (lila, okrová, hnědá, banánová, bledě modrá nebo třeba bílá) a přírodních materiálů.

Kuchyň poblíž ložnice
Umístění kuchyně v blízkosti ložnice je naprosto nejlepším řešením. Pokud bydlíterodinném domku, nebo v mezonetovém či loftovém bytě s patrem,  můžete kuchyň situovat pod ložnici nebo ke schodišti. Proč? Ráno vás vzbudí příjemná vůně toustů a kávy, po obědě to nebudete mít daleko do postele, kde se můžete oddávat odpolední siestě a na sklonku dne to zase po večeři nebudete mít „daleko“ ke kýženému spánku.

Velká fotogalerie moderních interiérů


Světelná terapie
Většinou platí, že denní světlo, nejlépe doprovázené slunečními paprsky dobíjí lidem energii. Proto by měla být v každé místnosti dostatečně velká okna, popřípadě vstup na balkón.

Jsou ale i takové dny, kdy lidský zrak silné denní světlo spíše obtěžuje, a proto se nebojte investovat do kvalitního stínění – například v podobě žaluzií, rolet či závěsů. Na škodu určitě nebude, rozhodnete-li se ve svém obydlí raději pro větší počet lokálního umělého osvětlení, nežli pro jedno centrální.

Měkké pohodlí
Člověk se zpravidla cítí nejpohodlněji vleže a nebo když sedí. Lidově řečeno, vybavte svůj byt či dům tak, abyste se vždy měli kam svalit. Velmi relaxační jsou například sedací pytle.

Jsou vhodné i pro alergiky. Jejich výplň je tvořena polystyrenovými kuličkami, které lze podle potřeby vyjímat nebo doplňovat. Hodně naplněný vak bude pevnější podporou při sezení, ale nebude tak snadno tvarovatelný. Málo výplně zase způsobí propadnutí do nepřirozené pozice.

FatBoy_BeanBag-Chair.png

Zdroj: archiv redakce

Čtěte také:

Zařizujeme předsíň – prakticky i esteticky

Africká inspirace v moderní designu

Stěnu nemusíte jen vymalovat – zkuste třeba obklady

Text: Lucie Sýkorová
Foto:mybigtopics.com, archinspire.com, elledecor.com, homerelation.com, housedesigninterior.com, housedesigninterior.com, grandhousedesign.com, homeideast.com

31.8.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist