Domácí zrcadlení může změnit váš život

Zrcadlo představuje v interiéru výrazný architektonický prvek. Jeho schopnosti tím ale zdaleka nekončí. Podle učení feng šuej je silným energetickým nástrojem, který usměrňuje toky pozitivní i negativní energie.

Podle feng-šuej zrcadlo namířené na jídelní stůl zajistí hojnost

Zrcadlo se hodí prakticky všude, nejen do šaten, ložnic či koupelen, kde ho považujeme za samozřejmost. Podle feng-šuej s ním lze „kouzlit“ také v pracovnách, jídelnách nebo na schodištích. Feng-šuej je tradiční čínské učení zabývající se vztahem člověka a jeho životního prostoru. S jeho pomocí můžeme nastolit harmonii a umožnit životní energii zvané čchi, aby správně proudila a pomáhala nám. Zrcadla mají v tomto učení významnou roli, protože odrážejí světlo a energii a v prostoru působí jako jejich akcelerátor. Pokud jsou tedy správně umístěna, vnášejí do našich domovů zdraví, štěstí a hojnost.

Jak zrcadlem rozpohybovat energii

Ve vstupních halách a chodbách by zrcadla neměl být proti vchodu, aby se pozitivní energie odrážela do místnosti a neodcházela dveřmi pryč. Tím nejlepším místem je stěna kolmá ke vstupu. Nejen architekti používají zrcadel k optickému rozšíření úzkých prostor, třeba chodeb. Podle feng-šuej pomáhá zrcadlo na úzkém schodišti správně nasměrovat energetický tok do míst nad schodiště. Podobně usměrňující schopnosti má zrcadlo umístěné v dlouhé chodbě, protože posílá energii do dveří vedoucích do jednotlivých místností. Nevadí ani více zrcadel dohromady, nesmějí ale být umístěna přesně proti sobě, jinak se energie zasekne v protipohybu od jednoho k druhému.

Opatrní bychom měli být se zrcadly v ložnicích: někteří specialisté na feng-šuej je tady přímo nedoporučují. Nevhodně umístěné zrcadlo totiž způsobuje špatný spánek a zlé sny, případně jím zveme třetí, „nežádoucí“ osobu do ložnice. Proto se při jeho umisťování snažíme, aby se v něm neodrážela postel. Někdy je lepší zavěsit zrcadlo do šatní skříně a dbát na to, aby její dveře byly zavřeny, když se zrovna nepotřebujeme vidět.

Správně umístěné zrcadlo v jídelně má odrážet především jídelní stůl, protože tak znásobuje hojnost a dostatek. Na stejném principu fungují zrcadla v pracovnách. Pokud ovšem neodrážejí vás nebo pracovní stůl, to by znamenalo zdvojnásobení pracovní zátěže. Vhodné je malé zrcadlo pověšené tak, aby odráželo dveře, pokud vy sedíte u stolu. Zabráníte tím nepříjemným pracovním překvapením. Zrcadlem přilákáme pozitivní energii pochopitelně i do obývacích pokojů, stačí ho umístit tak, aby jeho odraz prosvětlil temnější zákoutí nebo aby byly v jeho odrazu vidět dveře.

Zrcadlo zajistí jen krásné odrazy

Co se tvaru týče, doporučují se spíše oblé tvary bez zbytečných hran. Ne všude se vejdou velká a vysoká zrcadla, nicméně právě ony jsou podle feng-šuej ideálem, protože by se při pohledu do něj v nich měla zrcadlit celá postava. Někdy ale musíme vzhledem k prostoru udělat ústupek a zvolit například toaletní zrcadlo odrážející pouze hlavu. Pak je na místě se vyvarovat těch, která se skládají z několika částí, a rozdělují tak vlastně i naši tvář.

Žádoucí jsou zkrátka celistvé a pozitivní odrazy, takže vhodné nejsou ani zrcadlení neurovnaných věcí, třeba rozházeného oblečení nebo stohů starých tiskovin. Tyto negativní odrazy blokují tok správné energie a obrazně ještě zvyšují nepořádek. Pozitivně působí, když dosáhnete zrcadlení něčeho hezkého a harmonizujícího na pohled, třeba květinového zákoutí nebo akvária.

16.4.2023 12:26 | autor: Romana Slaninová | zdroj: analyzabydleni.cz, ceskaskolafengshui.cz, levne-skrine.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist