Domácí spotřebiče v moderní domácnosti

Vzhled a funkce domácích spotřebičů jsou dnes ovlivněny větší pracovní vytížeností, menší velikosti domácností a rostoucím počtem domácností tzv. atomového věku. Stávají se proto více přátelskými vůči uživateli, používají umělou inteligenci, znázorňují všechny důležité informace na displejích a přímo komunikují s uživatelem..

123916-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Jak se mění náš způsob života, mění se i vybavení našich domácností. Dnes již nechceme trávit hodiny praním prádla či mytím nádobí. Navíc se domácí spotřebiče stávájí součástí našeho domova a my po nich vyžaduje i určitou estetickou funkčnost. Pojďme se podívat, jak se mění vzhled a funkce běžných domácích spotřebičů.
Moderní trend dobře charakterizuje např. značka Indesit, která je úzce spojená se svým hlavním mottem: „My pracujeme, vy žijte.“ Filozofie značky je jednoduchá – Pracujeme, abyste si užili více volného času.

Vaření

Moderní spotřebiče nejsou pouze pěkné na pohled, ale také se snadno používají a dávají vám více prostoru pro život. Nový design dvířek trouby činí sporák esteticky jedinečným a zlepšuje interní pohled, zatímco tvar rukověti zajišťuje bezpečné uchopení a harmonicky zapadá do jednoho celku. Dveře trouby mají velmi elegantní profil a usnadňuje jeho zavírání a otvírání. Varná plochá deska bez šroubků a prohybů usnadňuje čištění. Podmanivá linie „zvlnění“ robustních mřížek zajišťuje stabilitu hrnců. Kromě toho, nové modely v nerezovém provedení plně uspokojí ty, kteří preferují hi-tech styl.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Praní

I u tak praktické záležitosti, jakou pračka bezpochyby je, je důležitý také vzhled. V moderní době nespočívá hodnota designu pouze v originalitě navrženého řešení, neboť každodenně používaný výrobek musí být praktický i funkční. Právě proto by nové spotřebiče měly vynikat mladistvostí a krásou, a současně nabízet inovovaná řešení co do praktičnosti. Ve všem, v každičkém detailu, se tak pojí elegance s robustností a funkčností. Tím je tak zajištěno snadné používání a dlouhá životnost.

Moderní dvířka u praček mají průměr až neuvěřitelných 30 centimetrů, samotné pračky pak obsahují vnitřní paměť která si za vás pamatuje upřednostňovaný prací program. Jednoduše spustíte jakýkoli program, vyberete nastavitelné funkce, potřebnou teplotu a hodnoty pro odstřeďování a přestavíte volič na tuto funkci. A vaše volba se ihned zapamatuje.

Inovací prošly i prací programy, které stále více šetří váš čas. A to bez vlivu na kvalitu praní. Nová nabídka tak zahrnuje i prací cykly speciálně určené pro sportovní obuv a oděvy, které vyžadují zvláštní zacházení. Díky šetrnému programu a velké rychlosti praní se sportovní oděvy nezdeformují, ani neodřou a ve výsledku budou čisté a svěží.

Mytí nádobí

Stejně tak jako u praní, i zde je kladen důraz na zkvalitnění života spotřebitele. Je kladen důraz na robustnost a odolnost provedení často namáhaných součástí. Stále je zdokonalován systém ukládání nádobí do koše – moderní uživatel žádá více prostoru, více odolnosti, pohodlnější ovládání košů.

Samozřejmostí je i kladení důrazu na rychlost mytí a spotřebu vody.

Chlazení

Moderní a zaoblené linie, inovovaná řešení vnitřku a volba materiálu, to vše uspokojí každého, kdo hledá sílu, ergonomiku a praktičnost. Ani jediný detail není sám o sobě jednou provždy dán: všechno je nejen pastvou pro oči, ale také funkční.

Moderní dvířka jsou solidní a dají se snadno otvírat, to vše díky ergonomičtější rukojeti. Jediný ovládací panel, který umožňuje snadnější nastavování funkcí a jejich kontrolu pouhým letmým pohledem, konkávní linie dvířek a zaoblené rohy, jež propůjčují celé konstrukci zvláštní vyváženost a dojem novosti. I uvnitř se v každém prvku kloubí elegance s praktičností: robustní a prostorné zásuvné jednotky, jež jsou částečně transparentní, takže je zvenčí vidět, co v nich je; robustní a přitom funkčně flexibilní nádoby, které se snadno vyndávají a přemísťují podle toho, kde je zrovna na ně místo. A celá řada dalších nových funkcí, které činí chladničky stále prostornějšími, účinnějšími a flexibilnějšími.

Vnitřek nových chladniček byl oproti původním zcela přepracován z hlediska lepšího využití prostoru a efektivnějšího ukládání pokrmů. Velký úložný prostor je plně zužitkován a pokrmy v něm lze uchovávat odděleně a v ideální poloze. V chladničce najdete jak ideální prostorný oddíl držáků lahví, tak také prostorný oddíl na zeleninu. Oddíl držáku láhví je prostornější a vejdou se do něj v celé své délce i velké a objemné láhve – včetně dvoulitrových. Oddíl na zeleninu je u nových dvoudvéřových chladniček větší a prostornější, nabízí víc místa pro ovoce a zeleninu, kterou už není třeba na sebe mačkat a nechat ji zkazit. Obsah si po delší dobu zachová svěžest a vynikající chuťové kvality.

Novinkou v chladničkách je i speciální prostor pro variabilní ukládání nápojů. Díky tomuto systému lze ukládat v chladničce plechovky a láhve všech velikostí a pořádek zůstane zachován.

Už nemusíte vršit plechovky a láhve na sebe, není třeba se bát, že se neopatrnou manipulací převrhnou. Nápoje se také rychleji vychladí, neboť prostorem mezi láhvemi lépe cirkuluje vzduch. To, co uživatelé žádají, je flexibilita: prostor vzniká tam, kde je ho zrovna zapotřebí, jakmile se určité místo uvolní, máte je ihned k dispozici. Takovýto systém lze podle potřeby použít na kterékoli poličce. Zbude-li například v chladničce jen pár láhví vína, systém je takřka úplně plochý, přesto však zajistí uložení láhví ve správné poloze. Když na druhé straně potřebuje spotřebitel chladit mnoho nápojů, lze ze systému snadno udělat třípatrovou konstrukci, připravenou pojmout láhve různých tvarů a velikosti. Navíc je systém neobyčejně jednoduchý, snadno se sestavuje a demontuje, přemísťuje a vyndává, snadno se čistí, a dá se dokonce i umýt v myčce nádobí.

A na závěr třešnička na dortu – designeři domácích spotřebičů se co možná nejvíce snaží své výrobky přizpůsobit lidem a tak např. na chladničky Indesit teď můžete psát. Využijte dvířek jako tabule a už nikdy nezapomenete na to, co koupit… Fantazii se meze nekladou, není totiž nutné se omezit jen na psaní nákupního seznamu.
Zdroj a více informací: Indesit

17.5.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist