Domácí lázeň ve stylu welness, znáte novinky?

Chystáte se vylepšit koupelnu a uvažujete o masážní koupeli? Potom realizace lákavé relaxace závisí jen na správné volbě hydromasážního zařízení. Masážním systémem je možné vybavit v podstatě jakoukoliv koupelnu. O tom, který z modelů je vhodný rozhoduje typ vany či sprchového koutu, ale i vaše peněženka. Nicméně, domácí lázeň ve stylu welness stojí za úvahu, co myslíte?

125193-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Masáž ve vaně

Na trhu je nabídka perličkových, vířivých i kombinovaných systémů tak rozsáhlá, že pro nerozhodné je orientace v sortimentu velice obtížná. Který systém je lepší a jak funguje? Pokud vám ke štěstí stačí jen mírně provzdušněná koupel, zvolte perličkovou masáž, kdy se ponoříte do bublinek, které příjemně pokožku masírují a zároveň váhu těla nadlehčují. Tento druh masáže výrobci nazývají jako air-masáž či air-pool. Systém bývá běžnou součástí masážních sprch, panelů i hydromasážních systémů v základním provedení. Perličková masáž je také nejlevnější variantou relaxační lázně ve stylu welness.
Ovšem pohodlnější je vanová wellnes lázeň s hydromasážním vířivým systémem. Nejrozšířenějším typem je systém, který tvoří soustava hadic nainstalovaných po obvodě vany s vodou poháněnou čerpadlem v uzavřeném okruhu. To znamená, že voda je v oběhu nasycena vzduchem a bočními tryskami vháněna zpět do vany. Tento jednoduchý systém má ale jednu nevýhodu. V hadicích po koupeli zůstává voda, která se „kazí“ a systém je před dalším použitím třeba propláchnout. Druhý systém, takzvaný turbo-whirl je dokonalejší. Je poháněn samostatnými turbínami a výkonným motorem, které nedostatek prvního systému odstranily. Výhodou systému je umístění vany. Trysky jsou umístěny zevnitř vany, což umožňuje vanu obložit či napevno zabudovat, aniž by to bránilo případné opravě trysek.

Pokud dáte přednost kombinaci perličkové a vířivé masáže pořídíte oboje současně v jednom systému. Terapeutické účinky hydromasáže můžete podpořit dalšími speciálními doplňky, které bývají dodávány jako bonus k dražším modelům nebo si aromaterapii, chromoterapii či muzikoterapii dokoupit zvlášť. Investice do domácí lázně ve ve stylu welness se vyplatí.

Když má sprcha přednost

Někdo se rád sprchuje, jiný má nedostatek místa v koupelně, které řešil sprchovým koutem. Ani tehdy nemusíte být ochuzeni o relaxační masáž. Panely jsou vybaveny kombinací ruční i pevné hlavové sprchy s masážními tryskami. U některých modelů je funkce trysek doplněna o samočištění a jako součást vybavení nechybí sedátko, polička či osvětlení. Trysky je možné nastavit do různých směrů s funkcí klasické hydromasáže či turbomasáže.

Větší komfort  poskytují sprchovací boxy. Kromě sprchování výškově nastavitelnou ruční sprchou je box vybaven hlavicemi s různými funkcemi – rotosprchou, kaskádou či skotskými střiky. Cyklus i intenzita sprchování se nastavuje na programovatelném displeji. Ke standardu sprchovacích boxů patří parní koupel s možností aromaterapie či barevných efektů a samozřejmě odkládací poličky, madla, zrcadlo i sedátko. Kvůli vlhkosti se v tomto případě doporučuje do koupelny instalovat výkonný ventilátor.

Rodinná koupel ve stylu welness

Luxusní záležitostí, kdy si koupel může dopřát celá rodina najednou je masážní bazén. Ceny se pohybují podle velikosti i typu masážních systémů a nebývají z nejlevnějších. Novinkou letošního roku je masážní bazén Malden pro dvě osoby. Na trh jej uvede česká firma Taiko, která novým modelem, rozšíří řadu minibazénů Alstar a Balbi. Bazén s rozměry 210 x 168 x 79 cm.je určen k celoročnímu použití v exteriéru nebo interiéru a je asi jedním z „vrcholných představitelů“ domácí lázňe ve stylu welness . Akrylovou skořepinu v pěti různých barvách zvenčí kryje dřevěné opláštění. Uvnitř jsou ergonomicky tvarované sedačky s optimálně umístěnými sekcemi trysek zaměřené na různý typ masáže. Součástí výbavy bazénu je hydromasážní systém Eco, Standard nebo Comfort, termokryt a startovací dezinfekční souprava na úpravu vody. Voda v bazénu je vytápěna výkonným 6 kW topným tělesem. Pomocí HDO je možné spínat topení v době levného tarifu. Bazén je určen pro interiér i venkovní použití. Teplota vody je totiž nastavitelná pomocí ovladače, který v zimních měsících automaticky chrání vodu proti zamrznutí.

Autor: Irena Forejtová
Foto  firma Teiko

22.4.2008 10:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist