Diskuze

4 komentáře

  Petr5

  Já bych nikdy neřekl, kolik je kolem stavby domu papírování a zařizování. Bez projektu a souhlasu patřičného úřadu nemůže člověk vůbec nic dělat. Letos na jaře jsem řešil, jestli dát k domu septik, nebo ČOV. V rozhodování mi hodně pomohl tento článek https://zakra.cz/blog/domaci-cov-pro-rodinne-domy/ a na jeho základě jsem se rozhodl pro ČOV. První problém jsem tak měl vyřešený a nastal druhý, a to obíhání po úřadech. Tomu se mi nakonec také podařilo vyhnout, protože jsem využil projekční kancelář ZAKRA, která všechno vyřídila za mě 🙂 . Nemusel jsem tak vůbec nic oběhávat a v klidu si zatím pracovat na jiných věcech na domě.

  Vítek Rous

  Že je článek velmi nepřesný je řečeno velmi eufemisticky. Je tam splácáno páté přes deváté a technická terminologie je naprosto mimo. Popravdě může laika takový článek akorát zmást, než aspoň trochu nasměrovat, jakým způsobem tu odpadní vodu řešit.
  Jinak kořenovkami se zabývám projekčně, realizačně i teď i v rámci vědecké práce a opatrnost je potřeba zejména v tom, aby si člověk vybral někoho, kdo se tím opravdu zabývá. Například úvodní obrázek je z tzv. francouzského typu kořenové čistírny, který v ČR navrhuji zatím jen já a v provozu jsou tu zatím jen dvě tohoto typu 🙂 (fotka je tedy z Francie).

  karas von wasser

  Se všemi čističkami je řada technických a funkčních problémů, které se projeví převážně až při provozu. Ale všechny spojuje jedna skutečnost – připravte si balík na její pořízení, současně namasírujte nohy k oběhnutí haldy úřadů (tam taky poplatky) a následně prachy na pokuty, protože žádný systém stoprocentně nefunguje a kontrolní orgány už si vás skásnou. A vodárny vám za odměnu zvednou stočné. To nemá chybu…

  Jiří Klicpera

  Článek je velmi nepřesný a místy zavádějící. Je na něm vidět, že je z části přeložen odjinud, a to i s technickými a gramatickými chybami. Na kořenové čistírny opatrně, protože rákos není tím čisticím prvkem, který je zmiňován, to by byla ta ČOV půl roku neschopná provozu.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist